Medya

Alex Rider 2. sezon ne zaman? Tarih belli oldu!

Çok satan kitaplardan uyarlanan drama Alex Rider’da rol almıştı. Yayın hayatına Amazon Prime platformu üzerinden 4 Haziran’da başlayan dizi ilk olarak 2006 yılında film olarak izleyiciye sunulmuştu.

Alex Rider 2. sezonu ne zaman?

Yapılan açıklamaya göre, dizinin 2. sezon çekimlerine 25 Ocak 2021 tarihinde başlanacak. Bu açıklamanın ardından yeni sezonun 2021-2022 yılları arasında izleyiciler ile buluşacağının sinyalleri verildi.

Alex Rider

Alex Rider konusu:

Anthony Horowitz’in romanından uyarlanan dizide, dünyayı kurtarmak zorunda kalan genç bir casusun hikayesi konu ediliyor. Onun bir görev esnasında öldüğünü yeni öğrenmiştir. Farkında olmasa da, kendisi de çocukluğundan beri İngiliz istihbaratı, yani MI6 için eğitilmektedir. Hem amcasının ölümünün iç yüzünü, hem de iki önemli milyarderin suikastini araştırmak için bir görev alır. Kitaba da ismini veren Point Blanc adlı bir yatılı okula sahte kimlikle girecektir. Bu okulda, ultra zengin ailelerinin sorunlu çocukları ıslah edilmektedir. Alex, bu kurumu araştırdıkça Dr. Greif ile ilgili soru işaretleri karşısına çıkar. Greif’in öğrencileri korkunç bir planın parçası olarak kullandığını fark eder ve hayatını riske atmak pahasına, bu planı durdurmayı hedefler.

Haluk Bilginer’in kötü karakter Dr. Greif’i canlandırdığı dizide Otto Farrant, Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹj gibi isimler yer alıyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu