Kültür ve SanatManşet

Aksiyon dolu Bilim Kurgu ve Animasyon filmi Alita

Alita: Battle Angel filmi bu hafta sinema salonlarındaki yerini aldı. Filmin Türkçe çevirisi yapılmış adı ise Alita: Savaş Meleği oldu. Alita filminin yönetmen koltuğunda ise 20 den fazla sinema filmi yönetmiş bir isim olan Robert Rodriguez oturuyor. Rodriguez daha önce Çılgın Çocuklar (4D), Ustura Dönüyor, Ustura, Sihirli Taş, Dehşet Gezegeni gibi filmlerin yönetmenlik koltuğunda oturmuştur. Alita: Savaş Meleği filminin oyuncu kadrosunda ise Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali gibi oldukça tanınan ve tecrübeli isimler yer alıyor.

Alita:Battle Angel filmi ülkemizde 15 Şubat tarihinde vizyona girmiş durumda. Film geçen 4 günlük sürede yaklaşık 90 bin kişi tarafından izlendi ve toplam 1.8 Milyon TL hasılat elde etti. Filmin ülkesi olan ABD’de ise bu rakam 42 Milyon Dolara ulaşmış durumda. Alita: Savaş Meleği filmi ülkemizde Türkçe Dublajlı olarak yayınlanıyor. Şuana kadar film IMDB puanı yaklaşık 37 bin kişinin kullandığı oy ile 7.6 olarak belirlenmiş durumda. Alita filmi hem bilim kurgu hemde animasyon severler için birebir uyarlanmış bir film konumunda yer alıyor.

Alita filminin konusu ise Alita adındaki kızın geçmişini ve nereden geldiğini hatırlamadığı bir gelecekte gözlerini açar. Yardım sever bir doktor olarak bilinen Ido, Alita’yı yanına alır ve kendisine yardımcı olmak için bir takım testlere tabi tutar. Yaptığı araştırmalar sonucunda Alita’nın geçmişte olağan üstü bir şekilde ruhu ve kalbi olduğunu öğrenir. Alita ise gelecekteki yeni hayatına adapte olmaya çalışırken doktor Ido, Alita’yı geçmişinden uzak tutmaya çalışır. Alita’nın Hugo adında bir arkadaşı olur ve Hugo, Alita’yı geçmişine götürmeye çalışmaktadır. Bu sırada Alita’nın geçmişten geldiği dilden dile yayılarak şehre hakim olmaya çalışan kötü güçler tarafından öğrenilir. Kötü gruplar Alita’nın peşine düşer. Fakat hiç kimsenin bilmediği bir şey vardır. Alita olağan üstü bir dövüş yeteneğine sahiptir. Daha önce farkına varmış olmasa da Alita bu yeteneği ile kötü adamlar ile çarpışır. Alita üstün güçleri ile kötü adamlar ile savaşarak hem dünyasını hemde ailesini kurtarabilmesi için mücadele vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu