Müzik

Ajda Pekkan Bodrum’a damga vurdu!

50 yıldan uzun süredir sanat camiasının içinde olan ve Türk Pop Müziği’nde adını efsaneler arasına yazdıran Ajda Pekkan, her dönem olduğu gibi şimdide de üretkenliğine devam ediyor. Bir yandan yeni şarkılar yapmaya devam eden ünlü sanatçı bir yandan da konserlerinde sevenleriyle buluşuyor. Son olarak söz ve müziği Sinan Akçıl’a ait olan ‘Canın Sağ olsun’ isimli şarkısını çıkaran Süperstar, müzik çalışmalarına hız kesmiyor.

Koronavirüs salgınının etkisinin azalmaya başlaması ve normalleşme sürecine geçilmesinin ardından Ajda Pekkan, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen ‘İstanbul Yeditepe Konserleri’ kapsamında sahneye çıkan Ajda Pekkan, önceki akşam Bodrum Günay sahnesinde hayranları ile bir araya geldi. Bir hafta öncesinden rezervasyonları dolduran Ajda Pekkan, konserine Fikret Şenes’in ‘Sihirli Aşk’ şarkısıyla başladı.


2.5 SAAT SAHNEDE KALDI!

Yaklaşık 2.5 saat süren konserde Ajda Pekkan geçmişten günümüze unutulmaz şarkılarını seslendirdi. Son 40 yıl içerisinde söylediği eski ve yeni şarkıları ve sahne performansı ile izleyenleri hayran bırakan Ajda Pekkan’ın yaptığı danslar sonrası alkış yağmuruna tutuldu. Süperstar Ajda kendi şarkılarının yanı sıra Türk müziği şarkılarına da yer verdi. 74 yaşında olmasına rağmen enerjisiyle hayranlarına unutulmaz bir Bodrum gecesi yaşatan Ajda Pekkan sahne programını ‘Yakar Geçerim’ şarkısıyla sona erdirdi.

Pir Sultan Abdal’ın sözlerini yazdığı “Dostum Dostum” türküsünde Süperstar Ajda Pekkan sahnesinde ünlü dj Kivanch K’yı ağırladı. Ajda Pekkan ve Dj Kivanch K’nın beraber çalışarak sentezledikleri “Dostum Dostum” türküsünün düetine izleyenlerde eşlik etti.  Dj Kivanch K’nın düzenlemesini yaptığı eserde jazz, rock ve ilahi tınıları dikkatleri çekti.

Sahneye modacı Gülşah Saraçoğlu imzalı pullarla bezeli krem ve dekolte elbisesiyle çıkan Pekkan’ın şıklığı ile göz doldururken sahne kıyafeti ile sosyal medyanın gündemine geldi. Sahne kıyafetlerine servet harcayan ve sahnelerin en şık yıldızları arasında olan Süperstar hayranlarından bir kez daha tam not aldı.

Ajda Pekkan’ı dinlemeye gelenler arasında Ozan-Bahar Şer, Selma Türkeş, Beyhan-Adil Benardete, Mehmet Birgen, Ahmet Güneştekin, Hayri Yazıcı, Nil-Erkan Nukan, Nilüfer-Teoman Ademoğulları, Fethi Polat, Ahmet Selçuk İlkan gibi cemiyet, iş ve sanat dünyasının tanınan isimleri yer aldı.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu