Magazin

Ahmet Mümtaz Taylan ‘dan Kavuk Yorumu

Şu sıralar Show Tv’nin sevilen yapımlarından olan Arıza dizisinde rol alan Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen oyuncu ödül alması ile ilgili “Fark edilmiş ve takdir edilmiş olmanın keyfini hissediyorum” yorumunda bulundu.

Ahmet Mümtaz Taylan Kimdir?

Kendinizi Kanıtlamak Zorundasınız

Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen usta oyuncu ödül almanın mesleğine olan katkısı ile ilgili şu sözleri söyledi;

“Ödül almış olmak oyuncu açısından dünün konusu. Her iş günü yeniden kendinizi kanıtlamak zorundasınız.”

Hayatında en önemli derdinin meselesi olan, savunabileceği işler yapabilmek olduğunu belirten oyuncu “Bu dertler hiç peşinizi bırakmaz. Halen bu ve daha bir dizi kritere göre iş seçmeye çalışıyorum. Bu çabadaki tutarlılık, yıllar içinde benzer kriterlere sahip işlerin de seni arar hale gelmesiyle sonuçlanıyor” dedi.

Ahmet Mümtaz Taylan “Utanılacak Bir İş Yapmadım”

Kariyerinde 31. Sorumluluktan kaçmayan bir işçi olduğum bilinir. Seyirciyle iletişimim sıkı. Sevildiğimi, tercih edildiğimi biliyorum. İş arkadaşlarımdan saygı görüyorum. Daha fazlasını beklemiyorum.”

Ahmet Mümtaz Taylan kendisine sorulan “Hiç Kel Hasan Efendi’nin kavuğunun belli dönemde nöbetçisi olma hayalleri kurdunuz mu?” sorusuna;

“Hayır kurmadım. O ayrıcalık onun yolunu takip eden, yaşatmaya çalışan tiyatrocuların hakkıdır. Eskilerin de çok güzel buyurduğu gibi; Tekkeyi bekleyen, çorbayı içer” şeklinde yanıt verdi.

Ahmet Mümtaz Taylan : İnternet, televizyonu yenebilir

İyi Senaryo Sorunumuz Var

Günümüz senaryolarını eleştiren usta oyuncu şu sözleri söyledi;

“İyi senaristten ziyade iyi senaryo sorunumuz var. Çalışma koşullarının ve formatların insani olmayışı. Senaristlerden 5 günde bir 140 dakikalık yani 100 küsur sayfalık dizi bölümleri yazmaları bekleniyor. Bu olmaz. Olmuyor işte. Dünyada benzeri yok. Senariste “bir yaz da beğenirsek bakarız” filan denilen bir başka ülke de yoktur. Senaryo işimizin omurgasıdır, en konforlu ortamda çalıştırılması gereken profesyoneldir senarist. Mevcut koşullar değiştikçe çok daha iyi senaryolar çıkacağı kesindir. Sadece senaristler değil tüm çalışanlar eziyet çekerek işimizi yapmaya çalışıyoruz.”.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu