Kültür ve Sanat

Ahmet Kural’ın yoğun hazırlığı!

Son yıllarda yer aldığı komedi dizi ve filmleri ile komedinin aranan yüzü haline gelen Ahmet Kural, hemen hemen her projede birlikte çalıştığı Murat Cemcir ile Baba Parası filminde oynadı. Önceki günlerde çekimlerinin bitimini bir parti ile kutlayan ekipten Ahmet Kural, yeni karakteri Kıbrıslı Selim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Baba Parası’nda, üvey annesine karşı babasının mirası için savaş açan Kıbrıslı Selim’i canlandıran Kural, karaktere hazırlık sürecinden bahsetti.

AHMET KURAL’IN KIBRISLI OLMA SÜRECİ

Kıbrıslı Selim karakterini canlandırmak için Kıbrıslı oyuncu arkadaşlarından destek aldığından bahseden Ahmet Kural, karaktere girebilmek için Kıbrıs’ta birçok insanla görüştüğünü ve sohbet ettiğini anlattı. Kıbrıslı şivesini hakkı ile yapabilmek için YouTube’tan videolar izlediğini de söyleyen ünlü oyuncu, Kıbrıslıların yaşam biçimi, espri anlayışları ve konuşma tarzlarını anlamaya çalıştığını söyledi. Ekibin yaptığı Kıbrıslı şivesini beğendiğini söyleyen Kural, izleyicinin de beğeneceğini sözlerine ekledi.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Baba Parası filminde de uzun yıllardır birlikte çalıştıkları yol arkadaşları Selçuk Aydemir ile birlikte yer aldı. Aydemir, filmin senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendi. Öte yandan Düğün Dernek filminde de yer alan usta oyuncular Rasim Öztekin ve Devrim Yakut, Baba Parası’nın da oyuncu kadrosunda bulunuyor. Kural ve Cemcir’in birlikte dizi yaptığı birçok isim de aynı şekilde Baba Parası’nın oyuncu kadrosunda yer alıyor. Komedi filmi meraklılarının heyecanla beklediği film Ocak ayında sinemada olacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu