Ahmet Kural ve Sıla arasında yaşanan olaylarda karar çıktı!

Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu arasında yaşanan olaylarda, mahkeme bugün kararı açıkladı...

ahmet-kural-sila

Bugün ikincisi görülen davada mahkeme Ahmet Kural’a, Sıla Gençoğlu’na karşı “hakaret, tehdit ve kasten yaralama” suçlarında 16 ay 20 gün hapis cezası verdi.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmaya Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu, avukatlarıyla birlikte katıldı. Ahmet Kural’un avukatının, tanık dinletme ve olay yerinde keşif yapılması talebi, mahkeme tarafından reddedildi. Talebin reddedilmesi üzerine Ahmet Kural’ın avukatları da reddi hakim talebinde bulundu. Mahkemede reddi hakim talebinin reddine karar verdi.

Hakim Ahmet Kural’a karar aşamasına geldiğini ve son sözünü söylemesini istedi. Kural’ın avukatları da “Son sözünü soramazsınız. CMK 216 buna manidir. Sormak isterseniz kürsü sizindir” dedi. Kural, “Bana attıkları uyuşturucu kullanıyor iftirasına yönelik ona ve bana test yapılsın. Ben kimseyi darp etmedim, hakaret etmedim. Masumum, beraatimi istiyorum” dedi. Ahmet Kural, mahkeme salonunda sesini yükselterek,  Sıla’yı suçladı: “Beni bir proje olarak gördü, kariyerimle oynadı. Ailemin evine madde kullanarak geldi.”

Hakim yaşanan polemiğin ardından mahkemeye kısa bir süre ara verdi ve Ahmet Kural’a 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi.