Ahmet Kural, önce Ayşe Arman’ın röportaj isteğini reddetti sonra da Sıla ve Arman’ı takipten çıkardı!

Sıla Gençoğlu ile yaptığı röportajda "Sıla'nın yanındayım" diyen Arman'ın röportaj isteğini Ahmet Kural reddetti. Kural, Arman'ı "Taraf tutmakla" suçladı...

Takip Et:
ahmet-kural-ayse-arman

Ahmet Kural, Ayşe Arman‘ın röportaj isteğini instagram hesabından yaptığı açıklamayla reddettiğini duyurdu!

Ünlü oyuncunun, Ayşe Arman’ı taraf olmakla suçlaması dikkat çekti.

Kural‘ın yaptığı o açıklama :
“Hürriyet Gazetesi’ndeki köşenizde 25.12.2018 Salı günü yayınlanan ve üç gün sürecek röportajınızın ilk bölümün giriş cümlesinde açık bir şekilde tarafınız beyan etmişsiniz. Söylediklerimi ve olayın yaşandığı günden bugüne kadar olanları, belirttiğiniz bu taraf çerçevesinde yorumlayarak giriş bölümüne devam etmişsiniz. Akabinde adını ‘kadın kadına dertleşme’ olarak koyduğunuz bu röportajın ilk bölümünün yayımlandığı aynı gün öğlen saatlerinde asistanınız Hande Hanım’dan, menajerim Dilek Tözen’i arayarak benimle de bir röportaj yapmak isteğiniz iletmesini rica etmişsiniz.
Türkiye’nin gündemini oluşturan röportajlarınıza saygı duymakla birlikte, talebinizi bu konuya özgü ve bahsettiğim nedenlerden içten bulmuyorum. Yaptığınız röportajın tek taraflı bir röportaj olduğu algısının toplumda oluştuğunu gördüğünüz anlıyorum. Savunma hakkımı kullanacağım bir dava sürecinin başladığı bir dönemde, kamuoyunu ve yargıyı bilerek veya bilmeyerek etkileyecek, çizdiğiniz çerçevedeki bir fiili durumun içinde ilkesel olarak yer almayacağım.
Yakın geçmişte başka bir konuyla ilgili etrafınızda dönen ama kişide yarattığı manevi kırılganlık ve toplumsal itibar zedelemesi açısından benzer sonuçlar yaratan bir linçte maruz kalmış bir gazeteci olarak, sizin bu kararımı en iyi anlayacak kişi olduğunuzu düşünüyorum.

Konuların getireceği noktaların gerekli kılacağı kamuoyunu bilgilendirme hakkım saklı kalmak kaydıyla, talebinizi üzülerek kabul edemeyeceğimi bildirmek isterim.”
ahmet-kural-aciklamasi

Ayrıca; Ahmet Kural, Sıla ve Ayşe Arman’ı sosyal medyadan takipten çıkardı.