Ahmet Kaya’nın filmi mahkeme kararı ile durduruldu!

Ahmet Kaya’nın eşi ve kızlarının, İki Gözüm: Ahmet filminin gösteriminin durdurulması için açtığı davada talebi kabul eden mahkeme, 7 Şubat’ta vizyona girmesi beklenen filmin gösteriminin durdurulmasına karar verdi...

Takip Et:

Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan İki Gözüm: Ahmet filminin 7 Şubat’ta vizyona girmesi planlanıyordu. Eşi Gülten Kaya ile kızları Turaç Melis Kaya ve Çiğdem Öztürk, geçtiğimiz günlerde filmi çeken X Yapım şirketine dava açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatları aracılığıyla başvuran Gülten Kaya ve kızları, ‘kişilik haklarına yapılan saldırının önlenmesini’ ve ‘filmin yayınlanmasının dava sonuçlanıncaya kadar tedbiren durdurulmasını’ talep etti.

Gülten Kaya ve iki kızının talebini kabul eden mahkeme, ihtiyati tedbir yoluyla İki Gözüm: Ahmet’in ve filme ilişkin her türlü görüntü ve içeriğin sinemalarda, kitle iletişim araçlarında, internette, televizyon kanallarında yayınlanmasının, çoğaltılmasının ve dağıtılmasının dava sonuçlanıncaya kadar durdurulmasına karar verdi.