Kültür ve Sanat

Adam McKay’in Yeni Filmi Don’t Look Up, Son Yılların En Heyecan Verici Oyuncu Kadrolarından Birine Sahip Olacak

Adam McKay’in Netflix yapımı Don’t Look Up filminde Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry ve Tomer Sisley rol alacak.

2016 senesinde The Big Short ile En İyi Özgün Senaryo Oscarı’nı kazandıktan sonra geçtiğimiz sene de Vice ile aynı kategoride Oscar adaylığı kazanan Adam McKay, Netflix çatısı altında hazırladığı yeni filmi Don’t Look Up için son senelerin en coşku verici oyuncu kadrolarından birini bir araya getiriyor.

Bu günlerde yapımcısı olduğu Succession dizisiyle isminden söz ettiren, aynı zamanda Bong Joon-ho ile beraber Parasite’ın dizi adapte etmesini hazırlayacağı açıklanan McKay’in yeni filminde Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry ve Tomer Sisley rol alacak.

Don’t Look Up, Network ve Dr.
McKay’in senaryosunu kaleme aldığı film, bir meteorun altı ay içinde Dünya’yı yok edeceğini bilen iki uzay bilimcinin hikâyesini anlatıyor. İnsanları yaklaşan imhaya karşı uyarmak isteyen bu iki uzay bilimci, makûs haberi duyurabilmek için basın turuna çıkıyor.

Don’t Look Up’ın Wag the Dog, Doctor Strangelove ve Network gibi karanlık bir hiciv olduğunu açıklayan McKay, filminin bunların yarısı kadar dahi iyi olması hâlinde mutlu olacağını ifade etti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu