Magazin

Acun Ilıcalı’ya Tazminat Şoku

Acun Ilıcalı’ya tazminat şoku. Ilıcalı önceki günlerde müsabakalarda izinsiz kullanılan şarkılara telif ödememesi ile gündeme gelmişti. Galibiyetli televizyoncu telif davasını kaybetti.

Acun Ilıcalı kimdir?

7 Senelik Faiz Ödeyecek

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’ya tazminat şoku. Sanatçılar tarafından kendisine açılan telif davasını kaybetti. Ilıcalı programlarında çalınan bazı şarkıların telifini 7 senelik faiziyle birlikte ödeyecek.

Ilıcalı’nın Survivor müsabakasını hakikatleştirdiği Dominik Cumhuriyeti’ne uçmak için yeni bir uçak aldığı haberleri önceki günlerde medyaya yansıdı.
Haramı zıkkım olsun” sözleri ile herkesi donakaltmıştı.

Acun Ilıcalı ise Sehrazat’ın bu yorumuna “Bir sanatçının telif fiyatını ödemiyormuşum. Ad verip ahlaksızın reklamını yapmayayım. Telif fiyatı olarak uçuk sayılar istersen elbette vermem. TV8’i bunun üzerine yapsam gözü doymaz. O hakaretleri yanına bırakmayacağım. Duruşmada hesabını vereceksin. Senden alacağım tazminatı da duyma manili küçüklerimize vereceğim.” diyerek yanıt vermişti.

Şehrazat Kimdir?

Şehrazat’da suskun kalmayarak Ilıcalı’ya şu sözlerle cevap vermişti; “Acun Ilıcalı beni yüksek telif fiyatı istemekle yargıladı.
Acun Ilıcalı palavra konuşuyor, kötüle atıyor. Zati kendisi ile telif fiyatı nedenini duruşmalığız. Üstelik bu duruşma 4 yıldır devam ediyor. Kamuoyunda kendisini içten bir adammış gibi tanıtıyor. Yemezler Acun, yemezler. Aralık’ta duruşmamız var o zaman bakacaksın. Üstelik yalnızca benimle de değil onlarca bestekar ve söz yazarı ile duruşmalık oldu. Acun Ilıcalı sussun kendisini daha fazla rezil etmesin.”

Arnavut Kaldırımı Şarkısı İçin Telif Ödeyecek

Telif kavgaları sürerken yeni bir gelişme yaşandı.

Duruşma, 55 bin 200’er lira tazminatın 7 senelik faiziyle Acun Medya Prodüksiyon şirketinden alınarak Sağıroğlu ve Ağırbaş’a ödenmesine hükmetti..

İlgili Haberler

Başa dön tuşu