Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de Özgü Namal sürprizi!

Takip Et:
Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de Özgü Namal sürprizi!
Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de Özgü Namal sürprizi!

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de yer alacak yeni proje ve ünlüler şekillenmeye başladı. Listede, uzun zamandır ekranlardan uzak olan ve geçtiğimiz hafta eşini kaybederek büyük bir acı yaşayan Özgü Namal da var.

Milliyet gazetesinden Sina Koloğlu’nun, “Yerli ve Ulusal Platform” başlıklı yazısı şöyle:

“Exxen, Acun’un yeni kanalının adı. Mümkün beynelmilel havası olsun istendi. İlk ben yazdım, temmuz ayında minik bir yorum da yaptım ne olabileceğine dair platformun.
2013 senesinde bırakmıştı. Çok yeni eşini kaybetti. Büyük bir acı. Listeye bakınca büyük sürpriz olarak bu işi baktım. ‘Daha bu için buzdağının görünen suratı’ dediler.

Yalnızca kendi işleri olacak. Mesela benim dinlediğim, dışarıdan film alınmayacak. Kendi yapımları olacak. Yeniden kulağıma gelen, içerikler ‘Ailenin seyredebileceği kıvamda olacak’ sözü gerçeğinde büyük rakibin dizi içeriklerine de bir yollama!

Geçenlerde ülkemize yeni giriş yapan dijital platformu izlemek istedik.
Şimdi bizim televizyon da iyi bir marka başka bir deyişle. Hani çok da daha önceki değil. Bir platformu, televizyondan izlemek için kim oturup yenisini alır? Ben ne cepten ne de bilgisayardan izlemeyi beğenmiyorum, vardır benim gibi hayli insan. ‘Exxen’i televizyondan izlemek nasıl olacak?’ diye sordum. ‘Uygulamayla izlemek muhtemel. Kutu almanıza gerek yok’ cevabını aldım.

Belirli değil ama bana göre mantıklı bir maliyetle başlayacaklar. Ciddi rakip var. Yeni bir rakip daha geliyor.
Yalnızca bir sual: ‘Dijital platform dizi izleyicisi uçuk kaçık işleri seçim eder. Bizim yerliler bu zenginliği ne miktarda yakalayacak?’ Bunun da bir testi olacak bu platform.

Baktığım Exxen’in ağır topları YouTuber’lar olacak. Gökhan Çınar’ın ‘Katarsis’i severek izliyorum, yeni başladım. Kim alır diye düşünüyordum, onlar kapmış.

Aleyna Tilki’nin hayranı çok, ‘müzikal yaparsa halk kazanç’ anlamı ya da rap müsabakası ya da YouTuber’ın çok izleneni almak, azan gelmesi için yeterli mi?

İşin başında olan…

Şimdilerde ‘Yerli ve ulusal bir platform olacak’ tabiri moda.
‘Başka Bir Deyişle değişik ne yapacaksın, Netflix’le rekabet edecek, ne yapacaksın? Bence öyle bakılırsa vakaya, daha doğru ilerlenebilir’ diye konuşmuş Episode mecmuasına. Şimdi bütün de işin ortasında. Bakalım bu suallerin yanıtlarını verebilecek mi?”