ACUN ILICALI’NIN GÖLGESİ MURAT BOZ! SONMÜŞ YANARDAĞ İREM DERİCİ!

CANSIZKUŞ – Kimileri var tırnaklarıyla kazıyıp gelmiş bugünlere, kimileri var köpürtülerek insanların zihnine kazınılmış… Ama bu isimler ne kadar kalıcı olabilmiş ki yaptıklarıyla?
 
MURAT BOZ'UN BUGÜNÜ DÜNDEN BELLİYDİ!..
 
Yakışıklılığına diyecek yok… Sesi de diğer popçulara oranla normal düzeyde… İyi de şarkı seçiyor… Eh gazlayanı da olunca geldi bugünlere… Bir de Acun Ilıcalı sahiplenince ortaya Murat Boz markası çıktı. Ya şimdi nerelerde?
 
Görünen köy kılavuz istemez… Üretken olmayıp hep tüketici olmakla olmuyor bu işler. Acun Ilıcalı sayesinde ciddi kademe atlayan Murat Boz, son aylarda Ilıcalı'sız ortalarda görün(e)meyince adı unutulacak kıvama geldi. Şarkı da yapamayıp hep sağdan soldan alınca, geriye kalıyor sadece külleri toparlamak... Peki Murat Boz neden bir Tarkan gibi olacakken, oldu bir Doğuş?
 
Yanlış stratejilerin kurbanı oldu Murat Boz… Şarkıcılık, (her ne kadar üretemese de) çıkardığı hitlerle ve arkasına aldığı desteklerle bugüne kadar ayakta duran şarkıcı, yanlış projelere imza atıp (O Ses Türkiye haricinde) yanlış adımlar atınca bir anda adı unutulacak kıvama geldi. Oysa ki, bir Tarkan havası vardı onda… Her ne kadar Tarkan ağabeyine özenip konserlerindeki koreografiyi araklasa da, her ne kadar Tarkan'ın eski sevgilisiyle adını döndürmeye çalışsa da bu tarz hareketler kendisini bir adım daha geri götürdü haberi yok… 
 
Şimdi ne mi oldu? Acun Ilıcalı varsa Murat Boz var, Ilıcalı yoksa Murat Boz'dan eser yok… Aldığım duyumlara göre çalışmalarına hız vermiş durumda… Bakalım Ilıcalı faktörü olmadan (ki olacak gibi) piyasaya nasıl bir etkiyle geri dönecek?..
 
OLMAYACAK DUAYA AMİN DENMEZ İREM DERİCİ!..
 
Şarkı yarışmasıyla adını duyurdu önce… Sonrasında iyi bir PR çalışmasıyla ve güzel şarkı seçimiyle dikkatleri üzerine çekti… Sonra bir köpürtüldü bir abartıldı ki adeta hayatında ulaşamayacağı isimlerle yan yana anılır oldu bir anda… Peki şimdi ne oldu? 
 
Yarışıp beklenileni veremediği programdaki jürilerin kliplerindeki toplam izlenme sayısını geçti yalanları… Köpürtülmüş izlenme oranları (ki daha sonrasında foyaları ortaya çıktı)… Daha şimdiden rakibim yok en iyi benim havaları… Doğalım ondan böyle davranıyorum zırvaları… Daha neler neler… Nerede kaldı mütevazilik? Nerede kaldı 'her şey müzik ve sevenlerim için' düşüncesi?  
 
Olacakken olamamış, sönmüş bir yanardağ haline geldi İrem Derici! Yazık mı oldu? Evet kesinlikle… Olabilir miydi bir şey? Bence olabilirdi… Peki bundan sonra? Bu mantaliteyle yükselişi de inişi gibi tez olur… Öyle de olacak… Dedi dersiniz…
 
MUSTAFA CECELİ GİBİLERİNE SAHİP ÇIKILMALI!..
 
Müzisyenlik desen saygı duyulmalı, ses desen tartışmak olmaz… Özel hayatı ve yaşantısıyla geçmişten günümüze tüm anlamda örnek olabilecek bir isimdir Mustafa Ceceli…
 
Besteleri, yorumu, örnek yaşam tarzı ve daha neler neler… Hayali müzisyenlik olan tüm gençlerin ilk örnek alacağı isim olmalı Mustafa Ceceli… Bu yüzden de Mustafa Ceceli gibi isimlere (her ne olursa olsun) sahip çıkılmalı, sevmeli, korumalı… Çünkü onlar olmazsa piyasanın vay haline…
 

(Serkan Güzel)

serkan_guzel@hotmail.com

Twitter : @srknguzel