Müzik

Açılış Sertab Erener’den!

Koronavirüs salgını sonrası normalleşme sürecinde İstanbul’da Park Et Seyret konserleri kapsamında sahneye çıkan Sertab Erener, Bodrum Antik Tiyatro’nun tarihi ve mistik atmosferinde, 2020 yılının ilk Bodrum açıkhava konserini gerçekleştirdi. Pandemi nedeniyle kapı girişlerinde ateş ölçümü, maske dağıtımı ve dezenfeksiyon ile başlayan önlemler, etkinlik alanında da uygulandı. Üç bini aşkın kapasitesi olan Bodrum Antik Tiyatro’da, bin 500 biletli izleyici tarafından sosyal mesafe kurallarına uygun bir oturma düzeni ile gerçekleşen etkinlik, müziğin iyileştirici gücüne inanan sanatseverleri bir araya getirdi.

Performansına, “Bugünü görebileceğimize pek de inanmıyordum. Biraz azız, biraz eksiğiz bu gece, ama olsun. Hep birlikteyiz ve sağlıklıyız, önemli olan da bu. Gelirken sizleri izledim. Hepiniz çok dikkatliydiniz. Bunun için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Lütfen giderken de dikkati elden bırakmayın” sözleriyle başlayan Sertab Erener, dillere pelesenk olan şarkılarını birbiri ardına söyleyerek hayranlarını adeta mest etti.

“EL ELE VERİNCE ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ ŞEY YOK!”

Performansının ikinci yarısında yeni albümünün şarkılarını da seslendiren sanatçı, finalde “Müzik iyileştiricidir. İyi ki geldiniz, iyi ki bizimleydiniz bu gece. Bütün dünya zor bir dönemden geçiyor. Birbirimizi ayrıştırmayalım yeter. Ele ele verince üstesinden gelemeyeceğimiz şey yok, buna inanın” diyerek, iki saat 10 dakika süren performansını alkışlar eşliğinde noktaladı.

Geçtiğimiz günlerde verdiği konserde yeni albümü hakkında konuşan ünlü sanatçı, yeni albümünü  2-3 yıllık bir çalışma sonucunda çıkardığına belirterek şunları söylemişti: “Bana ‘Bu zamanda albüm çıkarmak delilik’ dediler. Ben de ‘Ben de eski kuşağın insanıyım’ dedim. Eski gelenekleri devam ettirmek çok önemli bence. Albüm yapmak çok değerli bir şey. Eskiden olduğu gibi hala değerli. Belki endüstri başka şeyler istiyor ama burada sabit kalıp, kök salıp devam etmek, bildiğini okumak çok değerli bir şey. Bunu yapmayı seviyorum. Biraz inatçıyım. Albümü de kulaklarımı kapatarak, herkese rağmen çıkardım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir ekiptik.”

Salgın döneminde 4 aydır sahneye çıkmadığını ve bu konserin çok özel olduğunu ifade eden sanatçı, “Bu süreçte sahnelerden uzak kalarak biz de sizlerle aynı kaderi paylaştık fakat toplum olarak her koşulda birbirimize bağlıyız. Bu yüzden bugün burada bir araya gelişimiz çok önemli. Sizi ve sahneyi çok özlemişiz. Bizim için bundan daha güzel bir şey yok. Bunu yapamayınca bir yanımız kör topal kalıyor. Çok mutlu ettiniz bizi” şeklinde konuşmuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu