Kültür ve Sanat

Acı Kiraz’ın galası gerçekleştirildi!

Erdal Beşikçioğlu, Ertan Saban, Belçim Bilgin, Bülent Şakrak ve Halil Ergün’ün başrolünde yer aldığı Acı Kiraz bugün vizyona giriyor. Serdar Akar’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin özel gösterimi önceki gün Soho House’da gerçekleşti. Makedonya’da çekilen yapım, bir babanın çocuğu için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Film, bir babanın çocuğu için verdiği mücadele ve 10 farklı insanın kesişen hayat hikayelerini ele alıyor.

Türkiye-Makedonya ortak filmi hakkında konuşan Erdal Beşikçioğlu, “Projeye çok inanıyorum. Sorumluluğu olan bir iş ve çok güzel oldu. Senaryoda ne anlattıysak filmde onu görmek çok keyifli. Bir oyuncunun gişe kaygısı olması çok tuhaf” dedi.


Makedonyalı bir oyuncu olarak, o bölgenin sorunlarını ele alan bir hikayenin içinde bulunduğu için, mutlu olduğunu dile getiren Saban, “Seyirci, geçmişten günümüze gelen insanlığa dair büyük sorunları bu filmde izleyecek” diye konuştu. Dizide bir doktoru canlandıran Bilgin, “Ben çevresindeki herkesin karşı çıkmasına rağmen, istediği kişiyle evlenen birini canlandırıyorum” dedi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu