Abdurrahman Delen’den kadına şiddete tepki!

Takip Et:

‘Kadına Şiddete Hayır’ demek için yazdığı ’Kadınsız Bir Dünya Yaşanmaz Olur’ isimli şiirine klip klip çeken şair ve Halk Ozanı Abdurrahman Delen’in şiiri ve klibi dijital mecralarda, sosyal medyada ve radyolarda büyük ilgi gördü.

Tv 8,5 televizyonunda “Kadın Demek” isimli programı hazırlayan ve sunan Abdurrahman Delen’in projesine birçok ünlü isim destek verdi ve klipte gerçek hayatta şiddete maruz kalmış kadınlar da yer aldı. Bu ilgiden oldukça memnun olan ünlü şair Abdurrahman Delen “Kadına şiddete dur demek için elimden ne geliyorsa yapacağım, Kadınlarımız çiçektir lütfen çiçekleri soldurmayalım” dedi.

KORONAVİRÜS FIRSATÇILARINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ!

Toplumsal olaylara verdiği tepkilerle dikkat çeken ünlü şair ve halk ozanı Abdurrahman Delen, koronavirüs salgını bahanesiyle sattıkları ürünlere zam yapan fırsatçılara çektiği rap ve türkü karışımı kliple tepki göstermişti. Koronavirüs salgını bahanesiyle marketlerde ve Pazar tezgahlarında satılan ürünlere “fırsat bu fırsat” düşüncesiyle zam üstüne zam yaparak halkın cebinden milyonlarca lira kazanmak isteyen fırsatçı tüccarların bu tutumuna işaret eden Şair Delen, ilk kez denediği rap müzik melodilerini de kattığı türküyle stüdyoya girmişti.