Kültür ve Sanat

Aaron Sorkin, The Social Network’e Bir Devam Filmi Yazabileceğini Açıkladı

Aaron Sorkin, Oscar kazandığı The Social Network’e bir devam filmi yazabileceğini, ancak bunu sadece David Fincher devam filmini de idaremeyi kabul ettiği takdirde yapacağını açıkladı.

David Fincher‘ın idarediği 2010 yapımı The Social Network, günümüzün en ehemmiyetli sosyal ağlarından biri olan Facebook’un yaratılış sürecini ve bu yaradılışın nelere neden olduğunu, yaratıcısı Mark Zuckerberg’in yaşamından yola çıkarak mercek altına alıyordu.
Yazdığı bu senaryoyla Oscar kazanan Aaron Sorkin, The Social Network’e bir devam filmi yazma görüşü üzerinde duruyor. Geçen yılın başında verdiği bir beyanatta filmin yapımcısı Scott Rudin’in devam filmi mevzusunda kendisine birkaç kere e-posta yolladığını belirten Sorkin, filmin bıraktığı noktadan sonra Facebook cephesinde yaşananların yeni bir filme mevzu olabileceğini ifade etmişti.

Aaron Sorkin, The Social Network’ün Devam Filmini Sadece David Fincher Idaremeyi Kabul Ederse Yazacağını Açıkladı

Görünüşe bakılırsa aradan geçen müddette Aaron Sorkin, The Social Network’e bir devam filmi yazma fikrine daha da sıcak bakmaya başlamış.
Sorkin’in “Facebook’un karanlık tarafı” olarak belirlediği bu hikâyenin çıkış noktası ise Facebook’un ilk yatırımcısı olan Roger McNamee‘nin Zucked! isimli kitabı. Facebook’un bir politik manipülasyon vasıtayı olarak kullanılmaya başladığını fark eden ve bunu kaygı verici bulan McNamee, bu vaziyeti Mark Zuckerberg ve Facebook CEO’su Sheryl Sandberg’in dikkatine taşımış ancak bir karşılık alamamıştı.

McNamee ile mevzu hakkında konuşan Sorkin, yaşananları şöyle anlatıyor “Sandberg ve Zuckerberg bu mevzuda bir şey yapmakla ilgilenmiyordu.
‘Kocaman bir problemimiz var ve bu mevzuda bir şey yapılması gerekiyor.”

Bu açıklamalar Aaron Sorkin’in Facebook’un son senelerde merkezinde yer aldığı münakaşalara odaklanan bir film yazma fikrine oldukça sıcak baktığını gösteriyor. Ancak Sorkin’in bu projeyi yaşama geçirmek için büyük bir şartı bulunuyor. O da filmi David Fincher’ın idaremesi. Sorkin, sadece Fincher idaremeyi kabul ettiği takdirde devam filmini yazacağını açıkladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu