A Fistful of Dollars Diziye Uyarlanıyor

Takip Et:
A Fistful of Dollars Diziye Uyarlanıyor
A Fistful of Dollars Diziye Uyarlanıyor

Clint Eastwood’lu western sıradanı A Fistful of Dollars diziye adapte ediliyor. Filmin hikâyesine çağdaş bir yorum getirecek dizinin senaryosunu yazması için Game of Thrones’un senaryocularından Bryan Cogman ile fikir.

Bugün western denince akla gelen ilk adlardan biri olan Clint Eastwood’un ismini geniş kitlelere duyurmasını sağlayan ilk film olan, Sergio Leone‘nin western sıradanı Bir Avuç Dolar – A Fistful of Dollars, diziye adapte ediliyor.
Filmde Clint Eastwood’un yaşam verdiği bu gezgin, silah kullanmadaki marifeti ve zihni sayesinde, kasabaya hasar veren bu iki çetenin birbirlerini yok etmesini sağlıyor.

A Fistful of Dollars Dizisinin Senaryosunu Yazması İçin Bryan Cogman ile Fikir

Henüz hazırlık sürecinin ilk safhalarında olan dizi, adapte edildiği yapıtın hikâyesine çağdaş bir yorum getirecek.
Game of Thrones ile noktaya değinen Cogman, aynı zamanda hazırlık safhasındaki The Lord of the Rings dizisinde de danışmanlık yapıyor.

Şu an için dizinin mevzusu hakkında öğrenilenler oldukça kısıtlı olduğu için ortaya nasıl bir iş çıkacağını kestirmek efor. Öte yandan projenin nasıl bir platformda, nasıl bir bütçeyle yaşama geçirileceği de ortaya çıkacak neticeyi derinden etkileyecektir. Bu suallerin yanıtını almak için bir müddet daha beklememiz gerekiyor.

Kaynak: Deadline

.