Sağlık

95 yaşında koronavirüsü yendi

Merkeze bağlı Gürpınar köyünde kızı Müesser Koç ile oturan 4 çocuğu, 12 torunu olan Fatma Ayan, 23 Eylül günü rahatsızlandı. Fatma Ayan yapılan test neticesinin pozitif çıkması sebebiyle Bartın Devlet Sağlık Kurumu’nde rehabilitasyona alındı. 13 gün süren tedavisinin ardından Ayan taburcu edildi. 10 sene evvel kalp krizi ve beyin felci geçiren Fatma Ayan, sağ gözünde bakma kaybı ve dinleme yetisini de yüzde 80 oranında yitirdi.

Koronavirüsü atlattıktan sonra evinde dinlenen Fatma Ayan, “10 günden fazla sağlık kurumunda yattım.
Başım ağrıyordu ama şimdi iyiyim. Ben gençliğimde çok sıhhatli beslendim. Sabahları bal, yoğurt ve süt yedim. Hekimler bana sağlık kurumunda şahane baktılar” dedi. 

15 yıldır annesine evinde baktığını açıklayan kızı Müesser Koç, “Annemde grip rahatsızlığı başladı. Sonra sıhhat takımlarını çağırdık. Testi pozitif çıkınca, hemen alıp sağlık kurumuna yatırdılar.
Biz çok donakaldık. Zira çok korkmuştum. Allah’ımıza binlerce şükür olsun ki şu an harika. Geçen senelerde 2 kere anjiyo ve felç geçirdi. Ama tansiyonu var. Sağlık vaziyeti harika, bizde virüsü atlatınca çok neşelendik. Neticede annem 95 yaşında virüsü atlatmasına dahi çok donakaldık. Allah daha çok uzun ömür versin” diye konuştu. 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu