80 YILDIR ZİHİNLERDE YER EDİNEN ‘ÖZEL’ BİR MEKAN:İSTİRİDYE BALIK!..

Karaköy'de onlar bir efsane! Gerek misafirlerine hitap şekilleriyle gerekse tadı damağınızda kalan leziz mi leziz yemekler ve ikramlarıyla akıllara kazınan bir yer orası! İstiridye Balık!..

 

 

Galata'ya mı geldiniz? Canınız balık mı istiyor? Orada bir tecrübe var! Bu 80 yıllık bir tecrübe! 1930'lu yıllara dayanan ve günümüze kadar kademe kademe elleriyle kazılmış bir başarı öyküsü desek az bile kalır.

 

 

1985 yılından bu yana aynı semtte hizmet veren İstiridye Balık Galata artık klasikler arasında! Tam tamına üç kuşaktır aynı kaliteli hizmet anlayışı ile devam eden mekanın birbirinden özel lezzetleri de balık severlerin 'İstiridye Balık Galata'yı tercih etmelerinde en önemli sebeplerden sadece biri.

 

 

Senelerdir Necdet Karacan'ın işletmeciliğini yaptığı mekana girer girmez insan adeta büyüleniyor! Mekanın her katında dünyanın her yerinden toplanan farklı temalarla sergilenen denizcilik malzemeleri bulunuyor. Yemeklerdeki lezetin sırrı mı ne? En başta tabiki Necdet Karacan'ın usta elleri! Daha sonrasında ise özenle hazırlanmış balıkların kömür ateşinde pişiriliyor olması. Hele ki Necdet Karacan'ın özel balık çorbası yok mu… Tadı damağınızda kalıyor resmen…

 

Yolunuz oralara düşerse bir gidin denilenler az mı yoksa abartı mı br test edin. Emin olun ki oraya gittikten sonra yolunuz düşmese, karnınız aç olmasa bile oraya gitmek için elinizden geleni yapacaksınız… Unutmadan, bu muazzam yer Dericiler Sokak Numara 8'de Karaköy/Beyoğlu!.. Rezervasyon içinse 244 00 55 numarayı tuşlamak yeterli.

 

http://istiridyebalik.com/

 

http://instagram.com/istiridyebalik