8. Engelsiz Filmler Festivali Heyecanı Bugün Başlıyor

Takip Et:
8. Engelsiz Filmler Festivali Heyecanı Bugün Başlıyor
8. Engelsiz Filmler Festivali Heyecanı Bugün Başlıyor

18 Ekim’e kadar devam edecek 8. Manisiz Filmler Şenliği, bugün başladı. Bakamayanlar için sesli betimleme ve dinleyemeyenler için detaylı altyazı alternatifleriyle asıllaşacak çevrimiçi gösterimlerde 46 film sinema sevlerle buluşacak.

COVID-19 salgını sebebiyle sekizinci senesinde Türkiye’deki tüm sinema sevleri 12-18 Ekim tarihleri arasında çevrim içinde buluşturacak Manisiz Filmler Şenliği coşkuyu, bugünkü film gösterimleriyle başlıyor.

Pandeminin yaşamımız üzerindeki tesirlerinin izini sürecek Şenlik, bu sene Normali Ararken teması çerçevesinde programını şekillendirdi.
Şenlik’in çevrim içi film gösterimleri eff2020.muvi.com adresi üzerinden hakikatleştirilecek. Şenlik filmleri, internet sitesinden açıklanan gün ve saatlerde bu platform üzerinden fiyatsız takip edilebilecek. Manisiz Filmler Şenliği’nde film gösterimlerinin yanı sıra film takımları ve aktivistlerle asıllaşacak sohbetler de ulaşılabilir olacak. Filmlerle alakalı detaylara, gösterim ve sohbet takvimlerine buradan erişilebilir.

8.
Jürinin tanımlayacağı En İyi Film, En İyi Rejisör ve En İyi Senaryo mükâfatları ile gösterimlerin ardından izleyicilerin vereceği oylar ile tanımlanacak Seyirci Özel Mükâfatı sahipleri, 18 Ekim Pazar akşamı Şenlik’in YouTube hesabından yayınlanacak video ile bülten edilecek.

.