Mesut Özil’den ‘Dünya Kupası’na ve Türk futboluna dair açıklamalar!..

Mesut Özil, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yayımladığı Gençlik Spor Dergisi'ne yaptığı açıklamada, Almanya'nın şampiyon olmasına ilişkin "Benim için futbolda bundan daha büyük mutluluk yok. Adımı tarihe yazdırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Futbolda bundan üstün ödül yok. Çok şükür böyle bir anı yaşayabildiğim için" ifadelerini kullandı.

"Platini'ye memnuniyetle formamı verdim!.."


UEFA Başkanı Michel Platini'nin final maçının ardından kendisinden formasını isteğini kaydeden Özil, bu isteği geri çeviremediğini ve memnuniyetle formasını verdiğini belirtti.

Platini'nin kendisinden forma istemesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden 25 yaşındaki futbolcu, "UEFA Başkanı ve ayrıca zamanında dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Platini benden formamı istedi. Ben de bu isteğini geri çeviremedim, memnuniyetle formamı verdim" diye görüşlerini aktardı.

Dünya Kupası'ndaki performansına ilişkin soruya Özil, "Takım olarak çok iyi bir turnuva oynadığımızı düşünüyorum. Ben de takıma olan katkımdan ve performansımdan dolayı çok memnunum" şeklinde yanıt verdi.

"Brezilya maçı gibisine tarihte çok nadir rastalanır!.."


Almanya Milli Takımı'nın başarısının sırrının takım ruhu ve oyun disiplininden kopmamak olduğunu vurgulayan başarılı oyuncu, 7-1 kazandıkları Brezilya maçına futbol tarihinde çok nadir rastlanacağını ve karşılaşmada takım olarak mükemmel bir performans sergilediklerini kaydetti.

Mesut Özil, sosyal medyada Türk ve Alman bayraklı fotoğrafını paylaşmasına dair, Almanya Milli Takımı'nda oynayan Türk kökenli bir futbolcu olarak fotoğrafı paylaşma arzusu hissettiğini ifade etti.

"Arsenal'da olduğum için mutluyum!.."


Kariyerini İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'da sürdüren Mesut Özil, Türkiye'de futbol oynamayı düşünüp düşünmediği yönündeki bir soruyu, "Futbolda her şey mümkün. Şu an daha Arsenal ile 4 senelik sözleşmem var. Arsenal'da olduğum için mutluyum. Arsenal büyük bir takım. Büyük takımın hedefi her zaman şampiyonluğa oynamaktır. Bu sene şampiyon olmak istiyoruz. Tatilimden sonra tekrar takım arkadaşlarımın arasına katılacağım için sevinçliyim" dedi.

"Türkiye'de değerli futbolcular var!.."


Türk futbolunun çok yetenekli ve gelecek vadeden futbolculara sahip olduğunu belirten Özil, "Hem Türkiye'de hem de Avrupa'da birçok değerli Türk futbolcu olduğunu düşünüyorum. Önemli olan bunları birleştirmek ve takım ruhunu yaratmak. Türkiye’nin bunu başardığı dönemler oldu. Üçüncü olduğu 2002 FIFA Dünya Kupası ve 2008 Avrupa Şampiyonası’nda bunu başardı" değerlendirmesinde bulundu.