65 yaş üstü ünlülerden ‘evde kal’ çağrısı!

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının kısıtlandırılmasının ardından 65 yaşından büyük ünlü isimler de sosyal medyadan çağrıda bulundu...

Takip Et:

Selda Alkor (77):

“Evde kalmak, hayatta kalmanın gereği. Biz de eşimle onu yapıyoruz. Yemek pişiriyorum, gardırop temizliği yapıyorum. Yün iplerimi çıkarıp hâlâ ‘Asmalı Konak’taki gibi örgü örebiliyor muyum diye bakıyorum. Bu çok ciddi bir süreç. Elimizden geleni yapmak zorundayız.”

Erol Evgin (72) 

Erol Evgin, evindeki resim atölyesinde çalışırken çekilen fotoğraflarını paylaştı: “Evde kaldığımız bu günlerde yarım kalan resimlerimi tamamlıyorum. Sizler de hobilerinize sarılın; müzik dinleyin, film izleyin, kitap okuyun. Sanat herkese iyi gelir. Moralinizi yüksek tutun. Evde kalın, bu günler de geçecek.”

Erdal Özyağcılar (72) 

Ünlü oyuncu sosyal medyada paylaştığı bu fotoğrafın altına “Bu da geçer yahu” yazdı.

Cüneyt Arkın (82) / Betül Arkın (73) 

Çift, Instagram’da “Evde kal Türkiye” mesajı yayınladı.

Aydemir Akbaş (84)

“Hem 84 yaşındayım hem de bende KOAH var. Yani artık risk grubunun da ötesindeyim. Evde oturmaktan sıkılanlara tavsiyem; yavru kedi sahiplensinler. O zaman zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaklar. Milli beraberlik sadece savaşta olmaz. Şimdiki durum savaştan da önemli, çünkü düşman içeride.”

İbrahim Tatlıses (68)

İbrahim Tatlıses, bulmaca çözerken çektirdiği fotoğrafla sevenlerine seslendi: “Bu zor süreci evimde geçiriyorum. Lütfen sizler de evinizde kalın, güvende kalın. Ellerimizi bolca yıkamayı da unutmayalım.”