61. Grammy Ödül Töreni’nde kazananlar belli oldu!

Bu yıl 61. si düzenlenen Grammy ödülleri sahiplerine teslim edildi...

grammy-odulleri-2019

Müzik dünyasının önemli isimlerinin kıyasıya yarıştığı Grammy ödülleri, bir çok ünlü ismin yaşadığı Los Angeles’te sahiplerini buldu. Ödül töreninde hiç kimsenin beklemediği bir olay oldu. Bir önceki Amerika Birleşik Devletleri başkanı Barack Obama ve eşi olan eski First Lady Michelle Obama birlikte ödül töreninde sahne aldı. Grammy Ödülleri 11 Şubat 2019 tarihinde Türkiye saatiyle 03:00’da başladı. Ödül törenine ilgi büyük oldu.

61. si düzenlenen Grammy Ödülleri’ni kazanan isimlerden bir kaçı şu şekilde

“Yılın şarkısı” ödülünü ABD’li oyuncu “Childish Gambino” dünya çapında sadece 8 ay da Youtube üzerinden 483 milyon kişinin izlediği “This Is America” şarkısı ile ödülünü kazandı.

En çok merak edilen ödüllerden birisi de “En iyi rap şarkısı” ödülüydü. Ödülü ise Kanadalı “Drake” “God’s Plan” adlı çalışmasıyla kazandı.

“Yılın albümü” ödülünü ABD’li şarkıcı “Kacey Musgraves” “Golden Hour” albümü ile aldı.

“En iyi yeni sanatçı” ödülüne ise İngiliz şarkısı “Dua Lipa” layık görüldü.

“Yılın prodüktörü” ödülünü “Pharrell Williams” geride bıraktığı 4 güçlü rakibiyle kazandı.

“En iyi rap albümü” ödülünü ABD’li rapçı “Cardi B” “Invasion of Privacy” adlı albümüyle kazandı.

“This Is America” şarkısı bu ödül töreninde 2 ödül birden almayı başardı. Childish Gambino in yönettiği “This Is” America” şarkısı “En iyi klip” ödülünün de sahibi oldu.

“En iyi film müziği” ödülünü “Ludwig Göransson” “Black Panther” adlı sinema filmine yaptığı şarkı ile kazandı. Şarkı film’den çok izlenerek tam 5 milyon kez tıklandı.

“En iyi müzik filmi” ödülünü Quincy Jones’un yapmış olduğu “Quincy” adlı belgesel ve biyografi içerikli film aldı.

“En iyi grup pop performansı” ödülünü, şaşırtmayan bir isim aldı. Ödül Lady Gaga ve Bradley Cooper’nin yapmış olduğu ve sadece 4 ayda Youtube’da 272 milyon izlenme alan “Shallow” isimli şarkı ile kazanıldı.

50’den fazla dalda ödül dağıtılan tören görkemli bir kapanış gerçekleştirerek bu yıl da ödüllerini teslim etmiş oldu.