Kültür ve Sanat

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Cumartesi Günü Başlıyor

10 Ekim’e kadar devam edecek 57. Antalya Altın Portakal Film Şenliği, cumartesi günü Yekta Kopan’ın sunumuyla hakikatleşecek açılış merasimi ile başlıyor. Açıkhavada hakikatleşecek gösterimlerin biletleri bugün satışa sunuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla tertip edilen 57. Antalya Altın Portakal Film Şenliği, 3 Ekim akşamı tertip edilecek açılış merasimiyle başlıyor.
Bu temkinler kapsamında gösterim alanında ateş ölçümü yapılacak ve sosyal mesafeli oturma kumpasında gösterim süresince maske takmak gerekli olacak.

Sırça Piramit Yanı’nda kurulan Yıldızların Altında 1 açık hava sinemasında Milli Uzun Metraj Film Müsabakası, Konyaaltı Sahili’nde kurulan Yıldızların Altında 2 açık hava sinemasında Beynelmilel Uzun Metraj Film Müsabakası ve ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZI yanındaki Amfi Tiyatro’da kurulan Yıldızların Altında 3 açık hava sinemasında Milli Evraksal ve Kısa Metraj Film Müsabakası filmleri gösterilecek.

Milli Evraksal ve Kısa Metraj Filmleri’nin gösterimleri sonrasında rejisör ve film takımlarının katılımıyla sohbetler hakikatleşecek.
Antalya Altın Portakal Film Şenliği Biletleri Biletix ve ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZI Gişelerinde!

Festival biletleri biletix üzerinden ve bugün itibariyle Atatürk Kültür Merkezi gişelerinden satışa sunuldu.
Yıldızların Altında 3 açık hava sinemasında reelleşecek Milli Kısa Metraj ve Dokümansal Film Müsabakası gösterimleri fiyatsız olacak.

Şenlik, Yıldızların Altında 1 ve Yıldızların Altında 2 açık hava sinemalarında reelleşecek biletli gösterimlerde, her seans için 2020 senesinin reel kahramanları olan sıhhat çalışanlarına 50 adet davetiye ayırdı. Antalya Kültür Merkezi’ndeki gişelerde kimlik takdim eden tüm sıhhat çalışanları davetiye alabilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere’in başkanlığını üstlendiği şenliğin yönetimsel direktörlüğünü bir önceki yıl olduğu gibi Cansel Tuncer, rejisörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu, sanat rejisörlüğünü Başak Emre, Antalya Film Forum’un idareyiciliğini ise Olena Yershova Yıldız yürütüyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu