Fenerbahçelilere müjde! ”Her şey muhteşem olacak!..”

Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Ribas, sarı lacivertli formayı giymek için sabırsızlandığını söyledi.

 

Transferinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Ribas, Haber Türk gazetesine açıklamalarda bulundu. Brezilyalı oyuncu, "Müthiş heyecanlıyım ve bu heyecanı Fenerbahçe'yle anlaştığım andan itibaren yaşıyorum. Kalbim küt küt atıyor. Çok yorucu bir sezon geçirdim. Tatil dönemimde kendimi ailemle yenileyip, sarı-lacivertli formama hazır olacağım" dedi.
 
Fenerbahçe'nin maç görüntülerini izleyerek yakından tanımaya çalıştığını ifade eden Brezilyalı yıldız, "Teknik direktörün anlayışı, takımın tarzı nedir, sistem nasıl? Bunları öğrenmeye çalışıyorum. Çok iyi bir ekibe geldiğimi söyleyebilirim. Her türlü bilgiye sahibim. Bu konuda sıkıntım yok çünkü Arda gibi iyi bir arkadaşım var. Tabii yıllardır orada oynayan Alex'i de unutmamak gerek. O yüzden benim için bilinmez yok. Her şey muhteşem olacak" diye konuştu.
 
Ersun Yanal'ın nasıl bir teknik direktör olduğunu araştırdığını aktaran Diego, "Ersun Yanal'ın futbolcudan ne istediğine baktım. Şunu söylemeliyim ki iyi bir çalıştırıcı. Ayrıca takımda çok iyi oyuncular var. Tabii ki Meireles ve Alves ile birlikte oynamak büyük bir keyif olacak" dedi.
 
İstanbul'a daha önce geldiğini belirten 29 yaşındaki futbolcu, "İstanbul'a UEFA finali ve turistik seyahat olmak üzere iki kere geldim. Her şey inanılmazdı. İstanbul'a yeniden gelmek güzel olacak" ifadesini kullandı.
 
Temmuz başında Türkiye'de olacağını belirten Brezilyalı yıldız, Fenerbahçeli taraftarla bir araya gelmek için sabısızlandığını sözlerine ekledi.