33. Avrupa Film Ödülleri İçin Değerlendirmeye Alınacak Filmler Açıklandı

Takip Et:
33. Avrupa Film Ödülleri İçin Değerlendirmeye Alınacak Filmler Açıklandı
33. Avrupa Film Ödülleri İçin Değerlendirmeye Alınacak Filmler Açıklandı

33. Avrupa Film Mükâfatleri için değerlendirmeye alınacak filmler açıklandı. Ağustos ayında açıklanan 32 filme, Été 85 ve Druk’ın da aralarında yer aldığı altı yeni yapım daha ilave edildi.

33. Avrupa Film Mükâfatleri 12 Aralık’ta İzlanda’nın Reykjavik şehrinde hakikatleştirilecek merasimle sahiplerini tespit edecek. Avrupa sineması için ehemmiyetli mükâfat duraklarından biri olan Avrupa Film Mükâfatleri için hangi filmlerin aday gösterileceği henüz açıklanmadı, fakat mükâfat için değerlendirmeye alınacak filmler belirli oldu.

Avrupa Film Yüksekokulu daha evvel yaptığı açıklamada mükâfatlar için değerlendirmeye alınacak olan filmlerin iki kısım hâlinde açıklanacağını duyurmuştu.
Avrupa Film Mükâfatları için değerlendirmeye alınacak filmlerin ilk kısmı 19 Ağustos’ta açıklanmıştı. 32 filmden oluşan ilk listede Undine, Martin Eden, The Painted Bird, Vitalina Varela, The Platform gibi yapımlar yer alıyordu.

33. Avrupa Film Mükâfatları İçin Toplam 38 Film Değerlendirmeye Alınacak

Değerlendirilecek filmlerin geri kalanı da açıklanarak liste bitirilmiş oldu.
Yeni ilave edilen filmler Thomas Vinterberg‘in Mads Mikkelsen ile toplandığı Another Round – Druk, Oskar Roehler‘in Enfant Terrible, Charlene Favier’in Slalom, Francois Ozon’un 85 Yazı – Été 85, Emmanuel Courcol’un The Big Hit – Un triomphe ve Milcho Manchevski’nin Willow olarak tanımlandı.

Bu filmlerden Makedon asıllı İngiliz rejisör Milcho Manchevski’nin prömiyerini bir önceki yıl Roma Film Şenliği’nde yapan Willow filmi dışındaki tüm filmler Cannes 2020 Resmi Seçki’sinde yer almıştı.
Mükâfatlar film, rejisör, erkek ve bayan oyuncu ile senaryoculara verilecek. Bu senenin adayları 7 Kasım’da Sevilla Avrupa Film Şenliği’nde açıklanacak.

Kaynak: Screen Daily

.