Magazin

CANSEL ELÇİN’DEN OLAY YARATAN AÇIKLAMA

Sözcü’de yer alan habere göre Cansel Elçin, Fransa’da uzun süre yaşadıktan sonra Türkiye’ye geldi ve ‘Hatırla Sevgili’ dizisiyle milyonların beğenisini kazandı. NTV Radyo’da yayınlanan ’20 Dakika’ programına katılan Elçin, şimdilerde Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahnelenen ‘Frankenstein’ oyununda rol alıyor.

Kerem Alışık’ın bir gün kendisini aradığını “Bu oyunda doktoru canlandırabilecek bir kişi var, o da sensin” dediğini anlatan Elçin, “Şakir Gürzumar’ın yönetmenliğinde ve inanılmaz prodüksiyonu sayesinde tiyatroda üç boyutlu bir görüntüyle sahneye çıkıyoruz. Doktor Victor Frankenstein inanılmaz bir yaratık. Frankenstein’in felsefesini izleyicilere iyi bir şekilde aktardığımızı düşünüyorum” dedi.

‘TEKLİF GELİNCE FRANSA’YA DÖNMEDİM’

Fransa’da yaşadığı dönemde yönetmen Ferzan Özpetek ile tanıştığını ve ardından Türkiye’ye geldiğini, Tomris Giritlioğlu’nun kendisine ‘Kırık Kanatlar’da oynaması için teklifte bulunduğunu anlatan Elçin, “O proje bittikten sonra Fransa’ya dönmeyi planlıyordum. Fakat ‘Hatırla Sevgili’ dizisinden teklif gelince reddedemedim ve buradaki oyunculuk serüvenim başladı” açıklamasını yaptı.

‘HAYATIMIN ROLÜ HATIRLA SEVGİLİ’DEKİ KARAKTER’

Amelie filminin unutulmaz karakteri Fransız Audrey Tautou’yla sınıf arkadaşı olduğunu anlatan Cansel Elçin, “Audrey, kısa boylu, ama sahneye çıkınca devleşen bir öğrenciydi. Her zaman onun bir yerlere geleceğini biliyorduk. Kendisinin kasabadan gelen, isyankar bir karakteri vardı. O yüzden dev gibi karakterlere karşı çıkabildiği rollerde çok başarılı oluyordu. Her aktörün unutulmaz bir rolü vardır. Mesela benim hayatımın rolü Hatırla Sevgili dizisinde canlandırdığım karakterdir. Audrey’nin de bence Amelie’dir” dedi.

Ünlü oyuncu, “Frankenstein”in 11 Kasım ve 27 Kasım’da tiyatroseverlerle buluşacağını duyurdu.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu