Magazin

Demet Akalın mali polis baskınına uğrayan kayınpederini nasıl savundu?

Ünlü pop şarkıcısı Demet Akalın'ın kayınpederi Abdi Kurt'un Hadımköy'deki şirketine İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince baskın yapıldı. Baskının, şirketin eski ortaklarından Osman Görgülü'nün tefecilik, dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve silahla tehdit şikayetleri üzerine yapıldığı öğrenildi.

 

Ünlü pop şarkıcısı demet akalın'ın kayınpederi Abdi Kurt'un Hadımköy'deki şirketinde bugün Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından arama yapıldı. İşyerinde yapılan arama sırasında yaşanan gerginlik nedeniyle takviye ekip istendi. Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden gelen ekipler eşliğinde, Mali Polis tarafından bazı evrakların arandığı öğrenildi. Yapılan aramanın, Gaziosmanpaşa 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla gerçekleştiği belirtildi. Edinilen bilgiye göre, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma, iki farklı tarihte iki ayrı şikayetle başladı. Şikayette bulunan İhsan Görgülü ve Osman Görgülü'nün avukatları Ertuğrul Gazi Alperen tarafından savcılığa yapılan başvuruda, Demet Akalın'ın kayınpederi Abdi Kurt'a yönelik; tefecilik, dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve silahla tehdit suçları iddiasında bulunulduğu öğrenildi.

 

Avukat Alperen'in verdiği bilgiye göre, müvekkillerinin tehdit edildiği bir ruhsatsız tabanca ile teminat için imzalatılan üstü doldurulmamış imzalı 3 senetin bulunması için işyerinde arama yapıldı. AKALIN KAYINPEDERİNİ SAVUNDU Bu arada Demet Akalın 'kayınpederinin işyeri basıldı' haberlerini twitter'da şöyle cevapladı: 'İsmim Demet, soyadım AKALIN' diyen ünlü şarkıcı, eşi Okan Kurt'un avukatı Şenol Çilek aracılığı ile yaptığı basın açıklamasını da sayfasında yayınladı. Açıklamada "Müfteri Osman Görgülü müvekkillerim hakkında daha önce de birçok kez benzeri asılsız iftira dolu suçlamalarda bulunmuş, yapılan soruşturmalar neticesinde iftiraya maruz kalan müvekkillerim hakkında herhangi bir suç unsuruna rastlanmayarak takipsizlik kararı verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu