ManşetMüzik

22. Liseler Arası Müzik Yarışması için geri sayım başladı!

Türkiye’nin önde gelen dijital müzik dinleme platformu fizy’nin her yıl düzenlediği ve liseli gençlerin hayallerine adım atmasını sağlayacak olan Liseler Arası Müzik Yarışması’nın bu yıl 22.si düzenlenecek. Başta “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülü olmak üzere bir çok dalda ödül alan bu yarışma da liseli gençler hayallerine koşacak. Liseliler hem yarışacak hem eğlenecek hemde sürpriz hediyeler kazanacak.


Türkiye’nin hemen hemen her ilinden yüzlerce liseli müzik gruplarına öncülük eden fizy, bu sene de hayallerinin peşinden koşan ve kendi ekibine güvenen yetenekli kişileri ağırlıyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu komutasındaki yarışma büyük bir ciddiyet ve tarafsızlıkla yürütülüyor. Fizy Lisesler Arası Müzik Yarışması’nın geçtiğimiz yılki uzun bir süre dillerden düşmeyen finaline Ece Seçin, Güliz Ayla, Çağatay Akmak, Sertab Erener, Fuat Güner, Demet Sağıroğlu, Nükher Duru ve Kalben gibi ünlü isimler liselilere eşlik ederek gençlerin hayallerine ulaşmalarına ortak olmuştu.

Fizy’nin sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada her yıl olduğu gibi bu yılda yarışmacı gençler idolleri ile bir araya gelecek. Bir çok okulda çalışmalar başlarken hayallerinin peşinden koşan öğrenciler yarışmalar için gün sayıyor. Aşamalar geçildikçe hayallerine daha çok koşan liseli gençler sonraki turlarda idollerinin desteği ile üst tur için yarışacak.

Yarışmaya başvurular başlarken 81 ilde 10.000’den fazla okulda duyurular yapıldı. Bu sene katılımın daha yüksek olacağı düşünülürken kayıtlar fizy’nin internet sitesinde açıldı. Yarışma’nın son başvuru tarihi 18 Mart 2019 olurken elemeler sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılacak. Fizy Liseler Arası Müzik Yarışması’nın finali ise 27 Nisan’da yapılacak.

fizy-elemeler-nerede-olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu