Magazin

21 kilo veren Buse Terim, nasıl kilo verdiğini anlattı!

Koronavirüse yakalanan ve virüsü yenen Fatih Terim’in kızı Buse Terim, son dönemde sosyal medyadan yaptığı paylaşımları ile dikkat çekiyor. Eski kilolu hallerinden eser kalmayan 2 çocuk annesi Buse Terim, tam 21 kilo verdi, hedeflediği kiloya ise mayıs ayında varacağını belirtti.


Buse Terim, ‘fasting’ yani ‘aralıklı oruç’ sistemiyle 21 kilo verdiğini açıkladı. Terim, bir dönem sosyal medyada kötü niyetli insanlar tarafından kiloları nedeniyle eleştirilmişti. Bu yorumların bir çoğunu kadınların yaptığının altını çizen Buse Terim, 18 ay arayla 2 çocuk doğurduğunun hatırlatıp, “Kilo yerine neler yaptığıma bak, takdir etmeyi öğren ve hemcinsim olduğunu hatırla” demişti.

ARALIKLI ORUÇ NEDİR? 

Aralıklı oruç diyeti vücudun belirli bölgelerinde biriken yağın kaybedilmesini ve metabolizmayı çalıştırarak hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan popüler diyetlerden biridir. Diyet ve diğer kilo verme programlarından farklı olarak belirli saatlerde hiçbir şey tüketmeden yapacağınız beslenme şeklidir.

5-2 ARALIKLI ORUÇ DİYETİ

Yalnızca 2 gün içerisinde 500 kalori almanız gerekir. Haftanın diğer günlerinde beslenme düzeniniz normal olarak devam edilmelidir. Seçilen 2 gün birbirini takip etmeyen günler olarak tercih edilmeli arada 1-2 gün olmalıdır.

16-8 ARALIKLI ORUÇ DİYETİ

Bu diyette 1 gün içerisinde yalnızca 16 saat oruç tutmak gerekir. Yemek yiyebileceğiniz saatler 12:00 ve 20:00 saatleri arası tercih edilmeli ve yeme içmenin serbest olduğu 8 saatlik süre içinde zamanlamanıza gerekli özeni göstermeniz gerekir. Kahve, şekersiz, çay soda gibi içecekler istenildiği zaman tüketilebilir.

CRESCENDO ARALIKLI ORUÇ DİYETİ

Haftanın 2-3 günü aç kalarak diyetinize devam edebilirsiniz. Aynı şekilde diyet yapacağınız iki günün peş peşe olmaması gerekir. Örnek verecek olursak, haftanın pazartesi, Çarşamba ve cuma günlerini tercih edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu