Kültür ve Sanat

2020’ye kim sahnede, kim evde girecek?

Şov dünyasının ünlü isimleri çeşitli yerlerde verdikleri konserlerle hayranları ile birlikte yeni yıla merhaba diyecek. Bu yıl birçok isim sahne almak için Kıbrıs’ı tercih etti. Tarkan, Ebru Gündeş, Hadise, Yıldız Tilbe, Murat Boz, Gülşen, Seda Sayan, Funda Arar, Serkan Kaya, Murat Dalkılıç, Candan Erçetin, Öykü Gürman gibi 30’a yakın sanatçı Kıbrıs’ta sahne alacak.

Kıbrıs’ta bulunan lüks oteller aylar öncesinde kendi sahnelerinde yılbaşı programını yapacak ünlü sanatçıları duyurmuştu. Oteller çeşitli organizasyon paketleri hazırlayarak yılbaşında doluluk oranını artırmayı amaçlamıştı. Yılbaşı için Kıbrıs’ta bulunan otellerin doluluk oranlarının %80’i geçtiği öğrenildi. Yılbaşında Kıbrıs’ta sahne alan sanatçıların 250 ile 800 bin lira aldığı bilinirken rekor Tarkan’da bulunuyor. Geçtiğimiz yıl, yılbaşında çalışmayan ve yeni yılı ailesi ile karşılayan Megastar, bu yıl sahnede olmak için 2 milyon lira aldı. Yine Kıbrıs’ta sahne alan Hadise, yılbaşında 800 bin, Ebru Gündeş 650 bin, Yıldız Tilbe ise 500 bin lira kazanacak.

KİMLER YILBAŞI GECESİ ÇALIŞMIYOR?

Yılbaşında normal sahne ücretlerinin 2-3 katı alan ve bu yüzden yeni yıla çalışarak girmeyi tercih eden ünlü sanatçıların yanı sıra 2020’yi ailesi ile karşılayacak olanlar da var. Geçtiğimiz günlerde yılbaşı gecesi çalışmayacağını “Her şey para değil” sözleri ile açıklayan Hülya Avşar gibi Ajda Pekkan da yeni yıla sevdikleri ile girecek. 2018’de boşanan Emina Jahovic ve Mustafa Sandal da bu gece çocuklarıyla olacak. Sinan Akçıl, yeni yılı eski eşi Burcu Kıratlı ile karşılayacağını açıklarken Berkay da ailesi ile 2020’ye ‘Merhaba’ diyeceğini söylemişti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu