MAHMUT HEKİMOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Takip Et:

Habertürk’te yer alan habere göre prostat kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 61 yaşında dün hayatını kaybeden Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Mahmut Hekimoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye sanat camiasından katılımın az olmasına sitem eden sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı, “Gönül isterdi ki filmlerde rol aldığı bütün oyuncu arkadaşları, yönetmenleri görebileyim. Ölüm kapımızı çalacak ancak o günde de belki bu gelemeyen arkadaşlarımızın cenazeleri boş kalabilir” diye konuştu.

Yeşilçam’ın sevilen isimlerinden Mahmut Hekimoğlu için Teşvikiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene usta oyuncunun başta ailesi ve yakınları olmak üzere sanatçı dostları katıldı.
Cami avlusunda taziyeleri kızı Gizem Hekimoğlu, eski eşi Selma Sözel kızkardeşi Betül Topkara kabul etti. Hekimoğlu’nun uzun tedavi süreci dahil son günlerinde de sürekli yanında olan yakın dostu Nuri Alço’da ailenin törende ailenin yanında hazır bulundu.

Törene, birlikte aynı filmlerde oynadığı rol arkadaşlarından Serpil Çakmaklı, Gökhan Güney, Serdar Gökhan ile Tecavüzcü Coşkun olarak sinema oyuncusu Coşkun Gögen, şarkıcı Tarık Mengüç, oyuncu Yalçın Dümer gibi isimler ile sanatçı Yeşilçam’dan bazı oyuncu dostları katıldı.

KILIÇDAROĞLU, ÇELENK GÖNDERDİ

Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Sedat Peker ile siyaset ve sanat dünyasından bazı isimlerin çelenk gönderdiği görüldü.

“HAYAT DOLUYDU”

Sevilen oyuncunun cenazeye katılan az sayıda sanatçı dostu Mahmut Hekimoğlu’nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Hekimoğlu’nun tedavi sürecinde sürekli yanında bulunan Nuri Alço, 40 yıllık dostunu kaybetmenin acısını yaşadığını belirtti. Yakın dostunu Türk sinemasının en güzel gülen adamlarından biri olduğunu belirten Alço, “Genç yaşta böyle hayat dolu bir insanı kaybetmek kolay olmayacaktır. 3 yıl boyunca hastalığıyla mücadele etti. Yapabildiğimizi yaptık ancak bu kadar dayanabildi” diye konuştu.

“HELALLİK VERSİNLER, DUA ETSİNLER YETERLİDİR”

Hastalığı döneminde Yeşilçam’dan yeteri kadar destek görüp görmediğiyle ilgili bir soruya Alço, “Mühim olan iyi günde değil kötü günde dostlukların belli olmasıdır. Herkesin yapısı birdeğil. Gelenlerin de canı sağolsun gelmeyenlerin de… Arkasından bir helallik versinler dua etsinler yeterlidir” diye konuştu.

GÖKHAN GÜNEY: “CAMİADAN İNSANLAR İSTANBUL DIŞINDA”

Gökhan Güney de cenaye katılımın az olmasının bayram tatilinden dolayı olabileceğini ifade ederek, “Bizim camiadan insanlar İstanbul dışında. Bu yüzden kalabalık değil. Yoksa Mahmut çok sevilen bir insandır” diye konuştu.

ANNESİNİN YANINA DEFNEDİLECEK

Mahmut Hekimoğlu için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Helallik alınmasının ardından ünlü oyuncunun cenazesi merhum annesinin mezarının yanına defnedilmesi için cenaze aracıyla Sakarya’nın Hendek ilçesine gönderildi.