18 Eylül Gelinim Mutfakta Kim Birinci Oldu?

Takip Et:
18 Eylül Gelinim Mutfakta Kim Birinci Oldu?
18 Eylül Gelinim Mutfakta Kim Birinci Oldu?

Magazinn.com – Gündüz kuşağının en fazla izlenen müsabaka programlarından biri olan Gelinim Mutfakta yeni sezonun ilk haftasını bugün bitirdi. Gelinim mutfakta müsabakasında hiç kuşkusuz en coşkulu gün final günü. Müsabakanın sunucusundan müsabakacılarına baştan aşağı bir başkalaşım yaşansa da format aynı. Gelinler tanımlanan yemeği yapıyor, kayınvalideler yemeklerin tadına bakarak puanlıyor. En fazla puanı alan gelin birinci olarak günün birincisi 1 çeyrek altın kazanırken, haftanın azami puanı alan gelin ise 5 altın bileziğin sahibi oluyor.
Müsabakada bir çok farklılık yaşandı. Daha Önceki sunucu Fatih Ürek ile yaşanan bir ihtilaf sebebiyle Fatih Ürek artık müsabakada yok. Yerine daha evvel Yemekteyiz ve Çarkıfelek programlarını da sunan ünlü oyuncu Onur Büyüktopçu geldi. Gelinim Mutfakta müsabakasının artık fenomenleşen daha önceki müsabakacıları da bu sezon ekranlardan uzak kaldı. Programın stüdyosu bile değişti. Ancak format büyük miktarda aynı. Gelinler tanımlanan günün yemeğini en iyi biçimde pişirmek için ter dökerken, Kayınvalideler ise, yemeklerin tadına bakarak puanlama yapıyor.
Geçtiğimiz sezon bunu başaran ekip birinciliğe uzanabiliyordu. Ancak bu sezon Onur Büyüktopçu’nun da puanları devreye girince bu tasarı bir ölçü bozulmuş oldu.

18 Eylül Gelinim Mutfakta Kim Birinci Oldu?

Gelinim Mutfakta müsabakasının geçirdiği başkalaşım furyasının ardından aynı kalan tek şey günün birincisine verilen bir çeyrek altın ve haftanın birincisine verilen beş altın bilezik mükâfat oldu. Gelinler her gün çeyrek altın ve hafta sonunda ise beş altın bilezik kazanma talihine sahip.
Hafta süresince yaptığı yemeklerle birinci olan gelin tanımlandığında sizlere buradan açıklayacağız.

Hafta süresince azami puanı toplayarak haftanın birincisi olan ve 5 altın bileziğin sahibi olan 83 puanlı gelini İlayda oldu.

18 Eylül Gelinim Mutfakta Kim Elendi?

Baştan aşağıya yenilenen Gelinim Mutfakta müsabakası Onur Büyüktopçu’nın cümbüşlü sunumu ve yeni müsabakacılarıyla beraber yeni sezon ilk haftasını bu gün noktalıyor.
Henüz puanlama neticeleri açıklanmadı. Puanlama neticeleri açıklandığı an sizlere buradan bildireceğiz.

Hafta süresince yaptıkları yemeklerle en düşük iki puanı alarak üzüntüye potasına giren gelinler Miray ve Ayşe oldu. Gelinim Mutfakta müsabakasına bu hafta veda eden gelin, topladığı 67 puanla Miray ve Kaynanası Züleyha hanım oldu.

.