SAHTE YÖNETMEN HAKKINDA AKIL ALMAZ İDDİALAR!

0

Sabah’tan Dilek Yaman’ın özel haberine göre sahte yönetmen, aynı yöntemle tuzağına düşürmeye kalkıştığı fakat kendisine karşı koyan iki genç kızı darp ettiği iddiasıyla mahkemelik oldu.

İddiaya göre, sinema sektöründe ışıkçı olarak çalışanı Ahmet Hakan Yaşar, sosyal paylaşım sitesi üzerinden genç kızlara arkadaşlık isteği gönderiyor, tanıştığı yeni arkadaşlarına kendisini sinema yönetmeni olarak tanıtıyordu. Sohbeti ilerlettikten sonra kendisine oyuncu aradığını söyleyerek kandırdığı genç kızlarla buluşuyordu. Otel odası veya arkadaşlarının evine götürdüğü genç kızlarla cinsel birliktelik yaşıyordu. 5 ayrı suçtan sabıkası olan Yaşar, E.T. adlı genç kızı kandırdığı, İnternet üzerinden yazışarak “Filmde sana başrol vereceğim” dediği, çıplak görüntülerini çekerek tehdit ettiği ve tecavüzde bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Daha önce de benzer yöntemlerle genç kızlarla bağlantı kurup dolandıran ve tacizde bulunan Yaşar, 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran iki mağdur kadın, Ahmet Hakan Yaşar’ın kendilerine cinsel istismarda bulunmaya çalıştığını başarılı olamayınca darp ettiğini öne sürdüler.

“KALÇAMA ÇATAL BATIRDI”

Başlatılan soruşturma çerçevesinde ifadesine başvurulan Kübra K., Ahmet Yaşar’la sosyal medya üzerinden tanıştığını ve Yaşar’ın kendisini yönetmen olarak tanıttığını anlattı. Yaşar’ın kendisine filmlerde başrol oynatacağını söylediğini bunun üzerine İstanbul’a geldiğini anlattı. Genç kadın, Yaşar’ın dizide oynamak için bir de dansçıya ihtiyacı olduğunu söylediğini bunun üzerine arkadaşını arayarak çağırdığını kaydetti. Kübra K., korku dolu geceyi ise şu sözlerle anlattı: “Aynı gece hem arkadaşına hem de bana tecavüz etmeye kalkıştı. Ben kendisini kovdum. Boğazımı sıktı. Kalçama çatal batırdı. Polisi aramak üzereyken telefonumu kırdı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Gözde odama gelince bir kez daha darp edildik. Kapıyı kilitleyerek uyudum. Şikâyetçiyim” dedi.

Mağdur Gözde E. ise, “Arkadaşım Kübra yeni başlayacak bir dizi için dansçı olmamı istedi. Ben de kabul ettim. Akşam kaldıkları eve gittim. Gece odama kendisini yönetmen olarak tanıtan Ahmet Hakan girdi. Dans figürlerimi görmek istedi. Ben de dans ettim. Fakat bana farklı amaçla yaptırdığını anladım. Benimle birlikte olmak istedi. Ben de odadan kaçtım. Kübra’nın odasına giderken beni yakaladı. Saçlarımdan sürükledi. Kübra araya girdi. Kübra’nın boğazını sıktı. Odaya kendimizi zor attık. Kapıyı kilitledik ve uyuduk” diye konuştu.

DAVA AÇILDI

İfadesine başvurulan şüpheli Ahmet Hakan Yaşar, kimseyi darp etmediğini ve zorla cinsel ilişki kurmadığını iddia. Yürütülen soruşturma sonunda, iki gencin müşteki olarak yer aldığı bir iddianame hazırlandı. İddianamede şüpheli olarak yer alan sahte yönetmenin, cinsel ilişkiye girmek istediği iki kadını bu teklifi reddetmeleri üzerine darp ettiği anlatıldı. Dava ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here