Magazin

SERDAR BİLGİLİ’YE BİR BABALIK DAVASI DAHA!

Sabah Gazetesi’nden Ali Oktay’ın haberine göre Beşiktaş Kulübü’nün eski başkanı iş adamı Serdar Bilgili’ye milli atlet Melahat Kokalp’in ardından ABD’li güzellik ve makyaj uzmanı Ivy Sims de babalık davası açtı. DNA testi isteyen Ivy Sims, kızına hamile kaldıktan 13 gün sonra Bilgili’nin başka birisiyle evlendiğini öğrenince çok üzüldüğünü ve davalının kürtaj olma isteğini inancı gereği kabul etmediğini belirterek bebeği doğurduğunu açıkladı. Davalının olayın gizli kalması için 2033’e kadar ayda 3 bin dolar ödemeyi kabul eden bir anlaşma gönderdiğini belirten Sims, 200 bin lira doğum masrafı ile kızı için aylık 10 bin dolar nafaka istedi.

BODRUM’DA TANIŞTILAR

İstanbul Aile Mahkemesi’ne açılan davaya göre Ivy Sims ile Serdar Bilgili, 2012’de Haziran ayında ortak arkadaşları Seren Shvo’nun Bodrum’daki yaş günü partisinde tanıştılar. Bilgili Amerika’ya gittiği zaman Los Angeles’ta yaşayan Sims ile sık sık birlikte oldu. Bilgili ile başka ülkelerde de buluşan kadın, 2015 şubat ayında hamile olduğunu öğrendi. Ancak Bilgili kürtaj olmasını ve çocuğu istemediğini bildirdi. Bilgili, kürtaj operasyonu sonrası Sims’in tüm ihtiyaçlarını karşılayacağını, hayatı ve işiyle ilgili finansman desteği sağlayacağını söyledi. Ancak Sims inancı gereği kürtaj olmadı ve bebeğini doğurmaya karar verdi.

AYLIK VERMEYİ ÖNERDİ

Birbirleriyle yazıştıkları WhatsApp mesajları ile hastane faturaları, doktor raporları ve çocuğun doğum bilgilerini mahkemeye delil olarak sunan Ivy Sıms’in avukatı, “Müvekkilim 26 Kasım 2015’te bebeğini dünyaya getirmiştir. Bu esnada davalının tavrında değişiklikler olmuş, daha önce çocuğu doğurduğu takdirde ilişkisini keseceğini söyleyen davalı, mahkeme dışı yollarla bu durumu çözmeye çalışmıştır. Davalı Amerikalı avukatıyla bir anlaşma hazırlayarak müvekkilime yollamıştır. Gönderdiği anlaşma metninde müvekkilime 2016 Mart ayından 2033’ün Kasım ayına kadar aylık 3 bin dolar ödemeyi kabul etmiştir. Bu anlaşmayla çocuğunu kabul eden davalı, esasen bu durumun ortaya çıkmaması çabası içindedir” dedi.

‘BUNU HEP YAPIYOR’

Serdar Bilgili’ye başkaları tarafından babalık davası açılmış ve bu haberler gazetelerde yer almıştı. Mahkeme Melahat Kokalp’in babalık davasında Serdar Bilgili’nin çocuğuna 10 bin lira nafaka ödemesine karar vermişti. Ivy Sims’in avukatı, “Bu husus davalının sonrasını düşünmeksizin birlikte olduğu kişilerden sahip olduğu çocuklarını inkâr etmeyi bir davranış haline getirmiş olduğunu ortaya koymaktadır” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu