Kültür ve Sanat

14 ünlü şarkıcı, Emine Bulut için bir araya geldi!

Emine Bulut’un eski kocası Fedai Baran tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde vahşice öldürülmesi tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Yaşanan olay sonrası tepkisini dile getiren İzmirli şarkıcı Zeynep Bastık, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konserin gelirini Bulut’un ardında bıraktığı kızı Bilge’ye verileceğini söylemişti. Bastık, organizasyonu genişleterek 13 şarkıcının daha Çeşme’de konser vermesini sağladı.

6 bin kişinin izlediği konserde kadınlara yönelik artan şiddet ve taciz vakaları ele alındı. Bastık’a sahnede Reynmen, Berkay, Kalben, Ceylan Ertem, Oğuzhan Koç, Nev, Fikri Karayel, Anıl Piyancı, Aybüke, Can Ozan, Grogi, Jabbar, Yase de eşlik etti.


“BURADA BİR SÜRÜ GÜZEL YÜREK TOPLANDIK!”

Duygusal anların yaşadığı gecede, konserin mimarı Zeynep Bastık, sahneden yaptığı konuşmada “Öncelikle bugün burada bir sürü güzel yürek, bir sürü güzel insan toplandık. İyi ki geldiniz, iyi ki buradayız. Bu gece burada bir müzik etkinliğinden çok, Emine Bulut’un yaşadığı vahşeti kınamak, geride bıraktığı kızına destek olmak için, geleceği için toplandık. Fakat sadece onlar için de burada değiliz. Kadın cinayetine kurban gitmiş bütün kadınlar, geride bıraktıkları çocuklar ve asıl en önemli olan ölmek istemeyen kadınlar için buradayız.” ifadelerini kullandı.

REYNMEN’E YOĞUN İLGİ

Konserde ‘Ela’ şarkısı ile müzik listelerini alt üst eden Reynmen, büyük ilgi gördü. ‘Derdim Olsun’ şarkısını söyleyen Reynmen, seyircinin tezahüratları sonrası bir kez daha sahneye çıktı.

 

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu