CONTE FUTBOL DELİSİ BİR DAHİ!

Soyunma odasının motivasyon ustası, geçmişi başarılarla dolu bir hoca. Aynı zamanda kendi seyircisiyle ve  milli takım hocalarıyla kavga eden, en büyük rakibine arka çıkan bir yapıya sahip Conte.

Chelsea’nin yeni hocası hakkında hala şike iddiaları var. Bu iddiadan sonra saha kenarına çıkmama cezası aldı ve bu iddia mehkemede beklemede.

2009 senesinde Atalanta’da 5 ay geçiren Conte 2-0 Napoli yenilgisinden sonra ligde 19’nculuğa düşünce kendi taraftarıyla kapıştı. Ardından Siena’yı Serie A’ya çıkarmak üzereyken Juve’den gelen telefonla kaderi değişti.

Milli takım hocası olduktan sonra ilk basın toplantısında gazetecilere ‘3-5-2, 5-3-2 formasyonuyla nasıl oynanır’ hakkında detaylı bilgi verdi. Gazeteciler hayretler içinde kalırken Conte 2 saat taktik dersi verdi. Mourinho’nun zorlu idmanlarından sonra Hiddink yönetiminde rahatlayan Chelsea’li futbolcular başlarına neyin geleceğini bilmiyorlar.

İlk kulübü Arezzo ile küme düştü. Kovulduktan sonra tekrar takımın başına geçti. 21 puanın 19’unu kazanmasına rağmen küme düştü takımı. Ardından Serie B’de Bari’nin başına geçti. Kümede kaldılar. Bir sene sonra Serie A’ya yükseldiler. Chelsea’nin ilk tercihi Allegri oldu. Allegri ve Conte sıkıştırılmış İngilizce öğrenmeye başladılar. Ardından Allegri yeni kontrat imzaladı ve Juve’de kaldı.

Gelecek sezon Chelsea taraftarlarının karşısına değişik bir görünümde çıkacak ve basın toplantıları için bütün basının en az 2 saat ayırması gerekiyor.

Edip Adanır – Londra

Fanatik