JAGOS VUKOVİC: İNŞALLAH MARİO GOMEZ OYNAR

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde 3 Mart Perşembe günü Beşiktaş ile karşılaşacakları maçı yorumlayan Torku Konyaspor’un Sırp savunmacısı Jagos Vukovic, "Beşiktaş maçı çok önemli. Taraftarımızın desteğini arkamızda görmek istiyoruz. Final yolunda onların desteği çok önemli. Beşiktaş maçını geçmemiz durumunda finale bir adım daha yaklaşmış olacağız. İnşallah final oynar ve kupayı Konya’ya getiririz" dedi.

Siyah beyazlıların önemli silahları olduğuna değinen Vukovic, "Gol yollarındaki en etkili oyuncusu Mario Gomez. İnşallah Gomez bizim maçımızda da oynar. Alman golcüden çekinmiyorum. Çünkü kısa futbolcularla oynamaktansa, fizikli oyuncularla oynamayı tercih ederim." dedi.

Beşiktaş ile Konyaspor’un Süper Lig’in 17. haftasında İstanbul’da oynadıkları maçı siyah beyazlılar 4-0 kazanmış, Mario Gomez 1 gol 1 asistle oynamıştı.

"Sanıldığı gibi kolay olmayacak"

Vukovic, ligde bu hafta Mersin İdman Yurdu ile deplasmanda zorlu bir mücadeleye çıkacaklarına da değinerek, "Kamuoyu tarafından kolay bir maç olarak yorumlanıyor, ancak öyle olmayacak. Biz üst sıralara yükselmek, onlar da ateş çemberinden çıkmak için oynayacak. Ümit ediyorum; 3 puanı alarak, Konya’ya döneriz" ifadelerini kullandı.
 
"Aykut Kocaman’ın en önemli özelliği takımda eşitliği sağlaması"

Sırp oyuncu, teknik direktörleri Aykut Kocaman’ın en önemli özelliğinin takımda eşitliği sağlaması olduğunu da söyledi.
 
Antrenmanlarda iyi çalıştıklarını, buna bağlı olarak maçlarda da iyi efor sarf ettiklerini belirten Vukovic, takım olmalarındaki temel etkenin teknik direktörleri Aykut Kocaman olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Aykut Kocaman geldikten sonra, önceki antrenöre (Mesut Bakkal) göre değişiklikler yaptı. Bu dokunuşuyla beraber başarıyı yakaladık. Bizim en önemli özelliklerimizden biri takımda bir futbolcunun diğer futbolcuya üstünlüğünün olmaması. Bence Aykut hocanın en önemli özelliği takımda eşitliği sağlaması. Tüm takım arkadaşlarım aynı duygu ve dava için savaşıyor. Takımdaki bu birliktelik de başarının mimarı oluyor."
 
"Avrupa kupalarında yer almak istiyoruz"

Ligde 37 puanla 4. sırada olduklarını da anımsatan başarılı savunmacı, sezon başında bu kadar başarılı olacaklarını tahmin etmediklerini kaydetti. Vukovic, ortaya koydukları oyun tarzıyla üst sıralarda kalıcı olacaklarına inandıklarını belirterek, "Sıralamada ilk 4 içerisinde bitirerek, Avrupa kupalarında yer almak istiyoruz. Bunu başaracak güce sahibiz" dedi.

Fanatik