FLAŞ! “ANLAŞMA SAĞLANDI”

Portekiz’den gelen haberler Mourinho’nun Manchester United’la 3 yıllık anlaşma sağlandığı yönünde…

Mou’ya 20 milyon euro

Portekiz’in prestijli gazetesi Diário de Notícias’ın haberine göre; Mourinho, bu anlaşmadan yıllık 20 milyon euro (64.6 milyon TL) kazanacak.  Haberde ayrıca tarafların prensipte anlaştığı ve yeni menajerin kısa süre içinde basına duyurulacağı belirtildi.

Öte yandan Portekizli teknik adamın öğrencisi Deco da Manchester United ile anlaştığı haberleri de yazılıyor.

Taraftar da istemiyor

Kırmızı Şeytanlar’ın tartışılan hocası Van Gaal için takımın Şampiyonlar Ligi’nden elenmesi bardağı taşıran son damla olmuştu. Manchester United taraftarı ise takımda artık Holandalı’yı istemediklerini açıkça dile getirmiş, kulübün yöneticileri de teknik adamın yönetiminden memnun olmadıklarını ama hocalarına güvendiklerini açıklamıştı.

Kendi ekibiyle kötü bir sezon geçiren Mourinho’nun da geçtiğimiz aralık ayında işine son verilmesiyle taraftarlar, Portekizli teknik adamın United’ın menajeri olmasını talep etmiş; ve sadece onun yönetimiyle kötü günleri geride bırakacaklarını belirtmişlerdi.

Uzun zamandır süre gelen Mourinho dedikodularından canı sıkılan Van Gaal’in daha da başarısız sonuçlar aldığı ve bunun sonucunda basına ve oyuncularına karşı agresif bir tutum takındığı da gözlerden kaçmamıştı.

Van Gaal’in tazminatı…

Hollandalı’nın işine son verilmesi durumunda ise kulüpten yüklü bir tazminat alacağı biliniyor. United, Van Gaal’in görevine son verirse Hollandalı’ya 12.5 milyon euro (40.375 milyon TL) ödemek durumunda kalacak.

Rekabet Premier Lig’te devam edecek

Önümüzdeki sezon diğer bir Manchester ekibi olan City’nin menajerlik koltuğuna Pep Guardiola getirilecek. Barcelona ile bir çok başarıya imza atan İspanyol teknik adam, aynı dönem La Liga’da ki ezeli rakibi Real Madrid’in eski hocası Jose Mourinho ile Manchester derbilerinde yüzleşecek ve El Classico’daki rekabet yerini Manchester derbilerine bırakacak.

Büke Narin / Fanatik.com.tr

 

Fanatik