ALARM! ÜÇ BÜYÜKLERDE BÜYÜK ÇÖKÜŞ

Takip Et:

BusinessHT’nin haberine göre, futbol hisselerinde görülen iyimser hava hızla dağılarak yerine çöküşe bıraktı: Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor hisselerine devre kesici uygulama geldi.

Dün Gençlerbirliği’ni 1-0 yenerek ligin zirvesine yerleşen Beşiktaş’ın hisselerindeki bugün görülen hızlı yükseliş hızla tersine döndü.

Dünkü maç öncesi yüzde 17 yükselen hisseler bugün de tavan fiyattan açılmış ve yüzde 12 yükselerek 6,6 liraya kadar çıkmıştı. Böylece takımın hisseleri Temmuz 2005’ten bu yana en yüksek seviyeyi görmüştü.

Ancak hisseler 16:30 itibariyle aniden çakıldı. Yüzde 20 düşen hisselerde aşağı yönlü seyir ancak devre kesici uygulamayla durdu. Hisse saat 17:15 itibariyle 4,68 lira seviyesinden işlem görüyordu.

Beşiktaş hisseleri altı gündür üst üste yükseliyordu.

Spor Toto Süper Lig’de haftanın kapanış mücadelesinde Beşiktaş, sahasında Gençlerbirliğini 1-0 mağlup etmiş ve puanını 51’e yükselterek 1 maç eksiğine karşın 50 puanlı Fenerbahçe’yi geçip zirveye çıkmıştı.

Bugün içerisinde borsada en çok kazandıran 10 hisse içerisinde yer alan Fenerbahçe ve Trabzonspor hisselerine de yüzde 20 düşüşlerin ardından devre kesici uygulama geldi.

Açılıştan itibaren dünkü sermaye artırımı haberinin de etkisiyle yüzde 20 değer kazanan Fenerbahçe hisseleri , güniçi zirvesinden yüzde 22’ye kadar düştükten sonra bir miktar toparlandı.

Fanatik