ABD, FIFA’YI ELE Mİ GEÇİRİYOR?

8 yıl tüm futbol faaliyetlerinden men edilen Sepp Blatter, FIFA Temyiz Komitesi önünde son savunmasını yaptı. Blatter daha sonra bir Fransız radyosunun konuğu oldu.

26 Şubat’taki başkanlık seçimlerini değerlendiren Blatter, hiçbir aday hakkında yorumda bulunmayacağını söyledi. Blatter bununla birlikte 5 adaydan 4’ünün kendisini aradıklarını ve seçim hakkında konuştuklarını ifade etti. 209 FIFA üyesinden bazılarının da kendisini aradığını ve oylarını kime vermeleri gerektiğini sorduğunu dile getiren Blatter; "Onlara vicdanlarını dinlemelerini söyledim. Kamuoyu önünde hiçbir aday hakkında konuşmayacağım" dedi.

Blatter, ceza almasıyla noktalanan süreci ise "Amerika Birleşik Devletleri’nin FIFA’yı ele geçirme projesi" olarak nitelendirdi.

Her şeyin, Amerika’nın 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği hakkını Katar’a kaptırmasıyla başladığını savunan Blatter; "Platini, dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin baskılarına boyun eğmesiydi; Avrupalı üyeler oylarını Amerika Birleşik Devletleri’ne verecekti. Amerika, 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapabilseydi bugün bu durumda olmazdık" diye konuştu.

Fanatik