“ESKİŞEHİRSPOR’UN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ”

Zorlu Kasımpaşa mücadelesi için dün İstanbul’da kampa giren Eskişehirspor son idmanını bugün yapacak, daha sonra maç saatini beklemeye başlayacak. Kırmızı- Siyahlılar’da tüm hesaplar galibiyet üzerine yapılırken teknik direktör Samet Aybaba, karşılaşmanın önemini FANATİK’e anlattı.

Eskişehir için en kritik virajlardan birinde olduklarını vurgulayan Aybaba, “Sezonun ikinci yarısında yakaladığımız çıkışı taçlandırmak adına önemli bir fırsat var önümüzde. 3 maçta topladığımız 7 puanla pes etmeyeceğimizi gösterdik. İnanıyorum ki Kasımpaşa engelini kayıpsız atlatabilirsek bu saatten sonra Eskişehir’i kimse tutamaz. Bu yüzden Kasımpaşa’ya her zamankinden daha fazla bir konsantrasyonla hazırlandık. Eksiklerimiz olsa da bahanemiz yok. Kazanmaya geldik, bunun içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız” sözlerini sarfetti.

‘Taraftarımız için…’

Taraftardan gördükleri desteğin önemine de değinen deneyimli teknik adam, “Eskişehirspor bir futbol şehri. Bu, bizim için en büyük güç. Bugüne kadar hiç yalnız bırakmadılar bizi. İstanbul’da da bütün biletleri tüketmişler. Onlara ne kadar teşekkür etsek az. Bu sevginin karşılığı olarak bu takımı hak ettiği yere en kısa sürede çıkarmakla sorumluyuz” diye konuştu.

Tunç Kayacı

Fanatik