ROONEY’YE ÇİN’DEN SERVET!

Futbolda ara transfer dönemine hiç beklenmedik bir şekilde Çinliler damgasını vurmuştu. Türkiye’den Burak Yılmaz, Ersan Gülüm ve Mbia gibi isimleri kadrosuna katan Uzak Doğu kulüpleri, para musluklarını da sonuna kadar açmıştı.

Örneğin Alex Texeira, 50 milyon Euro’ya Suning’e, Jackson Martinez, 42 milyon Euro’ya Guangzhou’ya ve son olarak da Lavezzi, PSG’yi bırakıp, HC Fortune takımına transfer oldu. Çin Ligi’nde transfer dönemi 27 Şubat’ta bitecek olmasına rağmen dedikodular bitmek bilmiyor. İngiliz basınında çıkan son iddialara göre ismi henüz açıklanmayan bir Çin kulübü, Manchester United’ın kapısını çaldı ve takım kaptanı Wayne Rooney’yi istedi.

320 bin Euro kazanıyor

Ada’da haftalık 320 bin Euro (1.053.568 TL) kazanan Rooney için yaklaşık iki katı bir teklif verildiği ve İngiliz forvete, 650 bin Euro (2.141.360 TL) haftalık önerildiği bildirildi. Geçtiğimiz gün sakatlığı sebebiyle 6 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan 30 yaşındaki oyuncunun sözleşmesi 2019 yılında bitiyor. Çin Süper Ligi’nde mücadele ettiği öğrenilen takımın, United’a ise ne kadar bonservis bedeli önerdiği henüz bilinmiyor.

Fanatik