MEHMET DEMİRKOL: GALATASARAY OYUN OLARAK AYAĞA KALKMALI

Gazetemizin yazarı Mehmet Demirkol, NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi adlı programda gündemi değerlendirdi.

Demirkol,Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig 18. hafta erteleme maçında Mersin İdmanyurdu’nu 1-0 yendiiği maç hakkında şöyle konuştu;

"Gökhan, Olcay ve Quaresma’da düşüş var"

Konsantrasyonu zor bir maçtı Beşiktaş için. Mersin iyi bir savunma yaptı. Ümit Özat biraz geride işi toparlayıp Nakoulma ile ileri çıkmak istediler ama Nakoulma da forvette etkili değildi. Sis,erteleme, Ümit Özat’ın oyunu Beşiktaş için maçı zorlaştırdı. Gökhan Töre de ciddi bir düşüş var. Olcay da öyle, Quaresma da öyle. Takımın oyunu içinde bir faydası yok Quaresma’nın. Beşiktaş’ın savunmasında hiçbir sıkıntı yoktu. Necip hangi pozisyona koysan oynuyor. Nerede görev verirsen %100’ünü veriyor. Dün de ertelenseydi maç yeni transferler de oynayabilecekler miydi? Muhtemelen oynayamacak diyeceklerdi. Şenol hoca, 2 santrforlu ilk planının tutmadığını gördü. Gomez’i çıkarıp orta sahayı güçlendirmek için Olcay’ı aldı.

"Galatasaray oyun olarak ayağa kalkmalı"

Mustafa Denizli’nin vermek istediği mesajları anlıyorum ama geçti artık bunlar. Oyun olarak ayağa kalkmak lazım. Galatasaray’da Selçuk ve Sneijder takımın en iyileri. Ama bunları en iyi yapan oyunu umursamaları. Diğer futbolcularında bu ikisi kadar maçları umursamaları lazım. Mersin maçındaki gibi önündeki adama ayağını uzatamayacak haldeysen bu umursamamaktır. Burak’ın transferi finansal bir tercih sportif değil. Burak Avrupa’nın ileri gelen liglerinde oynamalıydı ama bu onun en kötü zamanı.

Fanatik