HAKEM MARK CLATTENBURG İÇİN SORUŞTURMA

Takip Et:

Bu anlaşmanın ardından aynı firmanın Mark Clattenburg’un yönettiği maçlarda oynayan bir çok futbolcunun da aynı firma ile mukavele imzaladığı ortaya çıktı. Catalyst 4 Soccer firması ile anlaşma imzalayan Clattenburg aynı firmaya bağlı olan Manchester City kalecisi Willy Caballero için bir jübile maçı organize edeceği ögrenildi ve son oynadıkları maçta yedekler arasında bulunan Caballero’nun takımı City aleyhine tartışmalı bir penaltı kararında bulunan Clattenburg hakemler derneği tarafından toplantıya çağrıldı.

Premier Lig hakemleri PGMOL (Profesyonel Game Match Officias Limited) bağlı hakemlerin şirketin başkanı Mike Riley’ye yaptıkları sponsorluk anlaşmalarını en ufak detaylarına kadar beyan etmek zorunda.

Bu konuda futbol federasyonuna ifade veren Catalyst 4 Soccer firması sahibi Neil Saxton hakemlerle maçlar dışında sponsorluk anlaşmaları yapıyoruz’ açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamadan tatmin olmayan Hakemler başkanı Mike Riley aynı firmanın hakem ve futbolcuyla aynı anda sponsorluk anlaşması yaptığının kendisine bilditilmediğini ve soruşturma yapacağını açıkladı.

Edip ADANIR / LONDRA

Fanatik