İNGİLTERE FUTBOL FEDERASYONU’NDAN FLAŞ HAMLE

Takip Et:

Futbol Federasyonu üst düzey yetkilileri ve Premier Lig temsilcileri fikstürü rahatlatmak için böyle bir karar verme aşamasında. Ayrıca kupa maçlarının tekrarının kaldırılması üzerinde en çok konuşulan madde. Bu tartışmalı kararlar İngiltere futbolunun en eski kupasını yok edebilir.

Ufak kulüplerin en büyük gelir kaynağı olan ve extra gelir sağladıkları bu kupanın tekrar yerine uzatma ve penaltılara gitmesiyle maç trafiğinin rahatlaması düşünülse de tartışmaya açık bir konu olduğu ortada.

Bir federasyon yetkilisi bu konuda karar birliğine varıldığı ve tekrar yerine uzatma ve penaltılar önerisinin kabul edildiğini açıkladı. Ayrıca rövanş karşılaşmalarının ve Capitol One Kupası’nın yarı finalinin kaldırılmasının üzerinde durulan en ciddi bir konu olduğunu açıkladı.

Federasyon yetkilisi "Üst düzey bir futbolcu ‘İspanya’ya gidersem her sezon 40 gol atarım. İngiltere’ye transfer olursam çok fazla maç oynayarak ancak 20 gol atabilirim’ diye düşünüyordur. Bir örnek vermek istiyorum. Cristiano Ronaldo, Real Madrid ile Manchester United arasında bir seçim yapacak olsa ve senede 20 milyon pound kazanacak olsa hangi takımda oynamayı tercih eder? İngiltere mi İspanya mı?" dedi.

Edip ADANIR / LONDRA

Fanatik