MEHMET DEMİRKOL: MUSTAFA DENİZLİ’NİN GÖREVİ BIRAKACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM

NTV Spor’daki Spor Servisi programında futbol gündeminde Başakşehir-Beşiktaş maçını değerlendiren Mehmet Demirkol, "Bu maçı sadece stoper kayıpları üzerinen yorulmalak doğru değili Ersan, Beşiktaş’tan gitmeden önce de stoper sorunu vardı. Şenol hoca hızlı bir stoper istiyordu. Stoper sorunu yeni çıkmadı zaten vardı. Puan kaybının temel faktörü Mario Gomez’in performansının altında kalması oldu. Gomez esasen poziyona girdi ancak Başakşehir takımı zorladı" dedi.

"Beşiktaş oynayabildiği kadar iyi oynadı"

Sürekli kadrajda 9-10 tane Başakşehirli oyuncuyu görüldüğünü ifade eden Demirkol, "Emre dün gece çok büyük oynadı. Beşiktaş dün gece oynayabildiği kadar iyi oynadı. Beşiktaş’ın diğer takımlardan farkı var. Beşiktaş iyi oynuyor. Gol atarsa arzusu çığ gibi artarak büyüyor. Gol yerse de batmıyor, maça yine asılıyor. Maçın iki tane önemli futbolcusu vardı; bir tanesi Emre bir tanesi Quaresma’ydı" dedi.

"Birinci sarı kartsa ikincisi hayli hayli sarı kart"

"Mehmet Batdal’a verilen birinci sarı kartsa ikincisi hayli hayli sarı kart. Hakem her iki dirseğe bir sarı kart çıkartıyor galiba. Beşiktaş maçında hakem ilk yarıda Mehmet Batdal’a sarı kart göstermeseydi kimse bir şey demezdi. Dirsek pozisyonunda kırmızı kart çıksaydı olay kapanır mıydı? Yoksa bu sefer de Fenerbahçeliler mi itiraz ederdi?"

"Ozan Tufan’ı tesislere hapsetmek bir şey kazandırmaz"

"Muhammed Demirci ne oldu? Barcelona’ya gidecekti, şimdi İstanbulspor’da. 10 dakika oyuna girdi kırmızı kart gördü. Ozan Tufan’ın hala fazla kilosu var. Kilo vermek için illa Atletico Madrid’e mi gitmek lazım. Futbolculara kendi kariyerlerini idare etmeyi öğretmek lazım. Ozan Tufan’ı tesislere hapsetmek bir şey kazandırmaz"

"Mustafa Denizli’nin görevi bırakacağını düşünmüyorum"

Ben Mustafa hocanın görevi bırakacağını düşünmüyorum. Gözlemlediğime göre öyle bir düşüncesi yok. Ama tabi ki Mustafa hocasının şikayet ettiği şeyler de var. Mustafa hocanın temel şikayeti birkaç oyuncu dışında diğer oyuncular Galatasaray seviyesinde değil ve onlar da kendini Galatasaray seviyesinde sanıyor.

Fanatik