AZİZ YILDIRIM VE DURSUN ÖZBEK’E KÖTÜ HABER!

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek PFDK’ya sevk edildi.

İki başkanın Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine neden olarak ”Spormentliğe aykırı açıklamaları” gösterildi.

DURSUN ÖZBEK NE DEMİŞTİ?
“UEFA’nın bu Finansal Fair-Play kurallarının nedeni büyüyen futbol ekonomisine kara paranın girmemesi. Galatasaray bahisle, şikeyle, muhattap olmamış, kara para ve manipüle edici bir olayı yok. Demek ki Galatasaray, Finansal Fair-Play’e aykırı bir şey yapmamış. Galatasaray, UEFA’nın marka değerine katkı yaptı. Her maç çıkıp 8-10 yememişiz! İngilizler’den kupa almışız.!”

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Başkanı, ‘8 yemişler filan, şikeden dolayı’ demiş. Cahilce konuşmalar bunlar. Bir kere Finansal Fair-Play’de böyle olaylar yok. Doğru yapmamışsanız ceza alırsınız.”

‘Tarihlerine baksınlar’

“Fenerbahçe şike yapmadı. Şikenin en kralını Galatasaray yapmıştır. Ankaragücü 8-0, Malatya’ya giden arabalar… Yargıtay onayladıktan sonra hem ben hem Fenerbahçe olarak, TFF ve UEFA’daki kurumlar hakkında davalar açacağız. Ne dedim, ‘UEFA çatırdayacak’ dedim. Çatırdadı. Nerede o söylenenler, iddialar?.. Milli Takım 8 tane yedi, hepimiz üzüldük. Beşiktaş 8 tane yedi, hepimiz üzüldük. Ama Galatasaray Başkanı unutmasın, Fenerbahçe onlara 6 tane attı. Onlar tarihlerine baksınlar.”

‘Biz bir şey söyledik mi?’

“Ülkeye şikeyi getiren Galatasaray Kulübü’dür. Herhalde yanındakiler söylüyor bunları Özbek’e. Söylediklerini adama yuttururlar. Mahkemeler devam ediyor, bitsin. Ondan sonra ne istiyorsan söylersin. Eğer şike meselesini savunuyorsanız, demek ki sizin 3 Temmuz kumpası ile bağınız var. Biz bir şey söyledik mi? Hayır… İşin içinden çıkamayınca Fenerbahçe’ye saldırıyorlar.”

Ayrıca Antalyaspor-Fenerbahçe mücadelesindeki saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, Sarı-Lacivertliler de disiplin kuruluna sevk edildi.

Fanatik