ERSAN GÜLÜM: BU TRANSFER BAŞKANIN ZAFERİDİR

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre; Beşiktaş’a 7 milyon Euro, kendisine de 3 yıllığına 12 milyon Euro kazandıracak sözleşmeye imza atıp Çin’in Hebei China Fortune takımına transfer olan Ersan Adem Gülüm, “Bu başkanım Fikret Orman’ın zaferidir” dedi. Çin’den bir çok kulüpten teklif aldığını anlatan Ersan, “Geçen yıldan bu yana beni istiyorlardı. Fortune’un sunduğu şartlar hem benim ve hem kulübümün menfaatine uygun olduğu için kabul ettim. Bu transfer, tamamen başkanım Fikret Orman’ın zaferidir. Çünkü başlangıçta 4 milyon Euro bonservis öneriyorlardı ancak başkan diretince 7 milyon Euro’yu kabul ettiler” dedi.

DEMBA BA’DAN DESTEK ALACAK

Hayatında aktarmalı uçakla dahi Çin’den geçmediğini söyleyen Ersan, “Demba Ba ile sürekli görüşüyorum. Orada başka arkadaşım da yok. Demba Ba’dan destek alırım. Çünkü o beni de Türk insanını da çok seviyor” dedi. Kendisinin gidişiyle Beşiktaş’ın defansta bir sıkıntı yaşamayacağını söyleyen Ersan, “Taraftarlarımız bana en kötü günümde de sahip çıktı. Beşiktaş’ın şampiyon olması için dua edeceğim. Güçlü ve klas bir kadromuz var. Yeni tranfserlerin uyum sorunu olacağını düşünmüyorum çünkü teknik direktörümüz Şenol Güneş, takımı sistemli bir şekilde yönetiyor. Sorun olursa da o mutlaka bir çözüm bulur” dedi.

GÖZÜNÜ KIRPMADAN FEDA DEDi

Ersan Gülüm, 2012’de göreve gelen Fikret Orman yönetiminin mali krizi atlatmak için başlattığı FEDA kampanyasına destek veren futbolculardandı. Ersan, 1 milyon 200 bin Euro’luk kontratını 750 bin Euro’ya indirmişti.

YENİ TAKIMINDA KİMLER VAR?

Ersan’ın yeni takımı Hebei China Fortune’da Trabzon’dan ayrılan M’Bia’nın yanı sıra Roma’dan alınan ünlü yıldız Gervinho ile eski Beşiktaşlı Edu da var.

Fanatik