TARAFTAR DEPLASMAN İSTİYOR!

İngiltere’de 92 kulüp taraftarları takımlarını deplasmanlarda yanlız bırakmazlar. Bu bir gelenek halindedir ve babadan oğula geçer. Bugün Premier Lig maçları için deplasman biletlerinin fiyatı için bir toplantı yapılacak. 20 kulüp temsilcisinin yanında ‘Futbol taraftarları federasyonu’ da bu toplantıya katılacak.

Premier Lig’de deplasman seyircisine stat kapasitesinin % 5’i ayrılır. Ve her maçta kendilerine verilen bölüm dolar.

BİLET FİYATLARI 20 POUND OLSUN

Futbol taraftarları federasyonu bugün bilet fiyatlarının 20 Pound’a indirilmesi kabul edilmezse 35 Pound’a çıkarılmasını kulüplerden isteyecek.

Arsenal  ve Chelsea taraftarları deplasman biletleri için 64 Pound ödüyor. West-Ham ve Liverpool seyircisi 35 Pound ödüyor.

PREMİER LİG NE DİYOR?

"Toplantıda 14 kulübün bu konudaki desteği önemli. Elbette deplasman seyircisini destekliyoruz maçlara değişik bir hava getirdikleri için ancak çoğunluğun olması şartı gerekiyor bilet fiyatlarında."

MİNİ YORUM

Bize göre hava hoş. Kestirip atmışız ‘Deplasmana seyirci gidemez’ diye. En ufak bir itiraz yok.

Olay çıkabilir diye Arsenal seyircisine Tottenham maçına gitmeyi yasaklayabilecek bir kuvvet var mı İngiltere’de bilemiyorum. Bildiğim tek şey senelerdir 3 Büyükleri dört gözle bekleyen Anadolu ve deplasman seyircisinin şehrini ekonomisine ne kadar katkıda bulunduklarını unutmuşlar.

Edip Adanır – Londra

Fanatik